Boks

Fırat Arslan’dan Süper Hamle! İşte Bu…


16 Ağustos Cumartesi akşamı profesyonel boks kariyerindeki belki de en son kozunu, IBF şampiyonu Yoan Pablo Hernandez karşısında oynamaya hazırlanan boksörümüz Fırat Arslan, bu dev maç öncesi tecrübeli köşe adamı Fritz Sdunek ile birlikte bu maça hazırlanma kararı aldı.


 

Son olarak Vitali Klitschko ve Felix Sturm gibi iki eski şampiyon boksörün baş antrenörlüğünü üstlenen Fritz Sdunek, sadece Almanya’nın değil, aynı zaman da dünyanın en saygın köşe adamları arasında gösterilmekte.

Alman çalıştırıcı bugüne dek, Vitali ve Wladimir Klitschko, Felix Sturm, Dariusz Michalcewski, Juan Carlos Gomez ve Felix Sturm gibi şampiyon boksörlerin köşesinde yer alasının yanı sıra Sinan Şamil Sam’ın da bir dönem çalıştırıcılığını üstlenmekteydi. Bir dönem Türk Köşe adamı Bülent Başer’in de yardımcılığını yaptığı Sdunek, Yoan Pablo Hernandez karşısında aynı zaman da Kübalı boksörün antrenörü Uli Wegner ile birlikte yeniden rekabete girmiş olacak.

Yoan Pablo Hernandez’in karşısına geçtiğimiz Kasım ayında Alexander Alekseev ile çıkan Sdunek, Rus boksörü ile bu karşılaşmadan galibiyet çıkarmayı başaramamıştı. Sdunek – Wegner rekabetinde son dönemlerde yer alan bir diğer karşılaşma da ise aynı sıkletin WBO şampiyonu Marco Huck ile Ola Afolabi arasındaki üç maça uzanan düelloydu.

Fırat Arslan, yapmış olduğu bu hamleyi ‘’ Dünya şampiyonu olabilmek için bu son şansımı kullanırken tüm şartlardan yararlanmak istiyorum. Sdunek’in, benim köşemde olacak olması Hernandez karşısında benim için bir avantaj olacak. Sdunek ve Wegner bu sporun artık ustalaşmış isimleri. ‘’ ifadeleri ile değerlendirirken, uzun yılardır birlikte çalıştığı Dieter Wittman’ın kendisine bu maçta eşlik etmeye devam edeceğini kaydetti.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu