Boks

Fırat’ı Yenen Pablo Hernandez Yeni Rakibini Belirledi


Son karşılaşmasında unvanını gurbetçi boksörümüz Fırat Arslan karşısında puanla aldığı galibiyet sonrası korumayı başaran Yoan Pablo Hernandez, beklenenin aksine bu karşılaşmada zorlanmış ve 12 round sonrasında 3 hakemden 2 si kendisine , diğer hakem ise Fırat Arslan lehine sonuç vermesi sonrası karşılaşmadan galibiyetle ayrılmıştı.

IBF sıralamasındaki en uygun isim olan ve unvan maçına çıkma hakkını bu sayede elde eden Ola Afolabi, son karşılaşmasını Temmuz ayında Gennady Golovkin – Daniel Geale gecesinde gerçekleştirmişti. IBO şampiyonluğu da bulunan Afolabi, kariyerinde Marco huck ile 3 kez WBO şampiyonluğu için ringe çıkma tecrübesi yaşarken zorlu randevulardan 2 si Huck lehine, diğeri ise beraberlik kararı ile sonuçlanmıştı.

Hernandez – Afolabi karşılaşmasının yeri henüz ilan edilmezken, bu karşılaşma Kübalı boksörün kariyerindeki 6. Kez unvanını savunacağı karşılaşması olarak istatistiklere geçecek. Juergen Brahmer’in de aynı gece unvanını korumak için maça çıkacağını da hatırlatmak da yarar var…

Almanya’nın  Oldenburg kentinde EWE-Arena’da yapılacak dev karşılaşma Kanaltürk’ten canlı yayınlanacak…. 


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu