Boks

Gamboa Sıklet Değiştiriyor


Geçtiğimiz hafta sonu Terence Crawford karşısında hafif sıklet WBO şampiyonluğu için ringe çıkan Yuriorkis Gamboa, rakibi karşısında yaşadığı nakavtlı mağlubiyet sonrası yeniden, eski sıkletine dönmeye karar verdi.

Tüy sıklet ve süper tüy sıklette şampiyonluk kazanan boksör, özellikle tüy sıklet yıllarında sıkletin 1 numarası olmayı başarmıştı. Bu sıklette kemer birleştirme maçı da gerçekleştiren olimpiyat ve dünya şampiyonu boksör, daha sonra ise hedef yükselterek sıklet çıkmayı amaçladı. Ancak hafif sıklete geçiş yapmaya hazırlandığı dönem de ani bir kararla Brandon Rios maçını geri çevirip menajer değişikliğine gitme kararı alan Gamboa için işler o günden bu yana çok da parlak gelişmedi !

Yılda yaptığı maç sayısı azalan ve bu da performansını etkileyen Gamboa, son karşılaşmasında WBO şampiyonu Terence Crawford karşısında fiziksel açıdan da dezavantajlı bir durum yaşadı. Sonrasında ise ekibi ile birlikte yaptığı değerlendirmenin ardından güçlü olduğu sıkletler tüy sıklet ve süper tüy sıklette yeniden ringe çıkma kararı aldı.

Terence Crawford maçı öncesi Kübalı boksörün bir alt sıkletin şampiyonu Mickey Garcia ile maç yapması gündeme gelmişse de Top Rank şirketi ile Garcia arasındaki anlaşmazlık sonrası karşılaşma resmiyete dökülememişti.

Gamboa’nın tüy sıklete dönüş yapması ile birlikte Mickey Garica ya da bir dönem gerçekleşmesi merakla beklenen ama gerçeğe dönüşmeyen Juan Manuel Lopez ile maç yapması gündeme gelecek.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu