Garbis Zarkaryan’ın Oğlu’nda Babasının Dostlarına Mektup Var


Baba ve Oğlu

Geçtimiz günlerde vefat eden ve defnedilen Garbis Zakaryan’ın oğlu Kaspar Zakaryan babasının dostları için bir mesaj kaleme aldı.

Babamın çok sevgili Dostları,

Kendimi bildim bileli Babam hep çok az konuşurdu. Son yıllarda da hep “Baba konuşsana” diye takıldıkça, “ne konuşayım oğlum” derdi. Tek istisnası vardı bunun, boks konusu açılınca bülbüle dönerdi, yıllar önceki maçlarında hangi dakikada hangi yumruğu nasıl attığını anlatmaya başlardı.

Babamın vefatı ile birlikte gerek gelen telefonlarda, gerek sosyal medyada, gerekse dost sohbetlerinde herkes O’ndan bir şey öğrendiğini paylaştı. Konuşmadan da çok şey öğretilebileceğini gösterdi Bize.

Kimi boksu,Kimi efendiliği,Kimi dik duruşu,Kimi iyi işveren olmayı,Kimi kimseden bir şey istememeyi (Oğullarından bile),Kimi iyi aile babası olmayı Ondan öğrendiğini söyledi.

Ben ve Ağabeyim ise Ondan boksu öğrenmedik, ama eğilmemeyi, iyi insan olmayı, dürüstlüğü, adaleti, tevazuyu (Son yılları dışında hiçbir taksiyi evin sokağına sokmadı, ana caddede inip yürürdü) öğrendik.

Babam başarılı bir iş insanı olamadı, ama çok zengindi;

Çok sevdiği bir eşi,Çok sevdiği ailesi,80 yıllığa varan dostları,Öğrencileri,Adalı komşuları,Boksör dostları vardı onu seven, sayan, üzerine titreyen ve sarmalayan.

Ömrünün son döneminde birkaç olayın ömrüne ömür kattığını ve daha önce taşıdığı kırgınlık duygusunu ortadan kaldırdığını düşünüyorum.

Kendisi hakkında hazırlanıp yayınlanan iki kitabın hazırlık ve tanıtım süreçlerinde yaşadıkları ve Duayen Boksörler ile başlayıp, dernekleşme ile devam eden oluşum.

Bu olaylar ona ne kadar sevildiğini, sayıldığını, değer verildiğini yaşarken gösterdi.

Cenazedeki konuşmamda söylediğim bir cümleyi tekrar etmek istiyorum. Bir aile dostumuz şöyle diyordu ölüm haberinin yayılması üzerine:

“Boksör Garbis, Boksör Garbis diyorlar, çok kızıyorum… O  İNSAN Garbis’ti.”

Evet Adam gibi Adam’dı; hayattaki tek vasiyetinin gerçekleştiği cenaze töreninde de hepimize sevginin gücünü ve birleştiriciliğini öğretti.

Hepinize gösterdiğiniz sevgi, saygı ve dostluk için Babam adına sonsuz teşekkürler,

Çok yaşayın

30/01/2020 İSTANBUL

Dr. Kaspar Zakaryan (Oğlu)

Garbis Zakaryan Defnedildi


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

2
Yorumlar

1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SAMSUNLUSugar Ray Robinson Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Sugar Ray Robinson
Üye
★★
Sugar Ray Robinson

Siteyi satın almaya kalksak satarlar mı acaba

Patlak Wilder
Üye
★★★★
Patlak Wilder

Keşkeee