Genç Erkekler Türkiye Şampiyonları Belli Oldu!


Niğde’de düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi. 10 sıklette çok sayıda sporcunun katıldığı şampiyonada dereceye giren isimler belli oldu.

46-49 kg finalinde Samet Gümüş, Ferhat Uka’yı mağlup ederek altın madalyayı kazandı. Semih Yıldız ve Gaffar Okan Bekar bronz madalya kazandılar.

52 kg finalinde Murat Uğurlu, Duha Emirhan Altuntaş’ı mağlup ederek altın madalyaya uzanırken, Mert Öztürk ve Eray Muştu bronz madalya kazandılar.

56 kg finalinde Mizan Akyol, Avrupa üçüncüsü Azad Demirhan’ı mağlup ederek altın madalyaya ulaştı. Ahmet Hakan Un ve Samet Akay bronz madalya kazandılar.

60 kg finalinde Yiğit Us, Utku Kürşat Özkan’ı mağlup ederek altın madalyaya uzanırken, Furkan Bekar ve Ömer Faruk Savran bronz madalya kazandılar.

64 kg finalinde Fırat Yetkin, Serkan Ergun Aga’yı yenerek altın madalyaya uzanırken, Ahmet Can Güçlü ve Furkan Polat bronz madalya aldılar.

69 kg finalinde Yusuf Gökçek, Ali Talip Yıldırım’ı mağlup ederek altın madalya kazandı. Erol Yalçın ve Fazlı Cem Özsarı bronz madalya kazandılar.

75 kg finalinde Yusuf Özdemir, Kerimcan Öztürk’ü mağlup ederek altın madalyaya uzandı. Emirhan Altaş ve Muhammed Raşit Karaosmanoğlu bronz madalya kazandılar.

81 kg finalinde Taner Işık, Mahmut Can Çiçek’i mağlup etmeyi başardı ve altın kazandı. Yunus Emre Güney ve Samet Ersoy bronz kazandılar.

91 kg finalinde Abuzer Topaloğlu, Ahmet Kaya’yı mağlup ederek altın kazandı. Abdülkadir Şirin ve Doğukan Ağbaba bronz kazandılar.

91+ kg finalinde Canberk İstim, Ferhat Canpolat’ı mağlup ederek altın madalya kazandı. Yasin Demirci ve Eray Bektaş bronz aldılar.

Tüm sporcularımıza kariyerlerinde başarılar diliyoruz.

Altın madalya kazanan sporcular

46-49 kg – Samet Gümüş (Kocaeli)

52 kg – Murat Uğurlu (Erzurum)

56 kg – Mizan Akyol (İstanbul)

60 kg – Yiğit Us (Bursa)

64 kg – Fırat Yetkin (Kars)

69 kg – Yusuf Gökçek (İstanbul)

75 kg – Yusuf Özdemir (İstanbul)

81 kg – Taner Işık (Sakarya)

91 kg – Abuzer Topaloğlu (Mersin)

+91 kg – Canberk İstim (Bursa)

 


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

1
Yorumlar

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Semih Öztürk Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Semih Öztürk
Üye
Semih Öztürk

Arkdaşlar turnuva için sadece şunu söylemek istiyorum böylesine ufak çaplı bir turnuva da bile kulüpsüz sporcuların hakkı yeniyor inanılır gibi değil