George Groves Geri Dönüş Yaptı! İtalyan Rakibini Ringe Çıkacağına Bin Pişman Etti!


Boks Gecesi büyük heyecanla Londra’dan canlı yayın ile NTV Spor ekranlarında başladı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir yorumladı.

martin

Tommy Martin vs. John Wayne Hibbert – WBC Uluslar arası Süper Hafifsıklet Unvan Maçı

Gecenin ilk karşılaşması Tommy Martin ve John Wayne Hibbert arasında gerçekleştirilen WBC uluslararası kemer karşılaşması oldu. Karşılaşmada Hibbert unvanlarını savunmak için ringe çıktı.

Karşılaşmada genel anlamda aktif olan taraf şampiyon boksör John Wayne Hibbert oldu. Hibbert, rakibine çok sert yumruklar atıyordu. 6. Roundda Hibbert, dikkatini kaybetti ve 7. Round ile birlikte az kalsın nakavt oluyordu. Yenilginin eşiğinden dönen Hibbert, 8. Roundda kendini toparladı ve maçtaki üstünlüğü tekrar eline aldı. Nakavt beklenen bu karşılaşmada her dakika seyircileri hop oturtuyor hop kaldırıyordu. Heyecan dorukta devam eden bu maç 12. Rounda kadar geldi. 12. Roundun tam ortasında karşılaşma sona erdi. Wayne Hibbert, Martin’e attığı bir darbe ile Martin’i yerde bıraktı. Martin’in yerde kaldığını gören hakem maçı bitirme kararı aldı. Böylece karşılaşmayı son roundda nakavt ile kazanan taraf John Wayne Hibbert oldu.

 

george groves

George Groves vs. Andrea Di Luisa

Gecenin ikinci karşılaşması George Groves ile Andrea Di Luisa arasında gerçekleşti. Groves aylar sonra ringlere geri dönüş yaptı.

Karşılaşma çok seri başladı. Groves daha ilk roundda İtalyan rakibi Luisa’yı az kalsın nakavt ediyordu. George Groves’un attığı yumruklar çok sert ve etkileyici cinstendi. İkinci roundda da George Groves aynı şekilde devam ediyordu. Groves, İtalyan rakibine zor anlar yaşatıyordu. Sert geçen bu karşılaşma 5. Roundda son buldu. George Groves, 5. Roundda rakibinin üzerinde ağır bir baskı kurdu. İtalyan Luisa’nın zorlandığını gören hakem araya girdi ve karşılaşmayı sonlandırdı. George Groves, karşılaşmayı teknik nakavt ile kazanmış oldu.

John Ryder vs. Sergey Khomitsky – vacant WBC Uluslar arası Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin üçüncü ve son karşılaşması John Ryder ile Sergey Komitsky arasında gerçekleştirildi. Karşılaşmada WBC Uluslar arası Ortasıklet unvanı ortadaydı. Kazanan isim ringden şampiyon ayrılacaktı.

Zaman zaman hareketli geçen bu ortasıklet karşılaşmasında taraflar birbirine üstünlük kurarken zorlanıyordu. Yavaş geçen bu karşılaşmanın son roundları sert geçti. Karşılaşmada genel olarak aktif olan taraf John Ryder’dı. 12 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. 12. Roundun sonunda gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf John Ryder oldu. Ryder, böylece yeni WBC Uluslar arası Ortasıklet şampiyonu olmayı başardı.


Benzer Haberler

Yorumlar

4 Yorum - "George Groves Geri Dönüş Yaptı! İtalyan Rakibini Ringe Çıkacağına Bin Pişman Etti!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
öylesine
Ziyaretçi
öylesine

Groves karşısındaki İtalyanı çok beğendim. Maaşallah çok güzel sopa yiyor. Vatandaşı De Carolis’in epey gerisinde bir boksör. Benim tavsiyem kendisi bugünden itibaren boksu bıraksın dövmeciliğe başlasın.

Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Aynen öyle. Buraya çağırıp bizdende bir sopa yesin. Hiç maça ısınmadı , kazanmaya yönelik bisey yapmadi. George grovesda eski haline gelmesi uzak değil. Şaşirmadim direk yumrukları harikaydı .

duke
Ziyaretçi
duke

groveste davıd haye tarzı var.

fatih genel
Ziyaretçi
fatih genel

gorvoes 3 kere dünya şampiyonluk maçına çıktı 3 ünüde kaybetti.Bana kalırsa 2 ‘sini kazanmıştı hakkı yendi.groves çok iyi boksör ancak malesef defansı zayıf,çene camdan