Boks

Giovanni De Carolis Kemerini Korudu. Peki Bir Sonraki Rakibi Kim Olacak?


de-carolis-zeuge-fight (10)

Hafta sonu Almanya’nın başkenti Berlin’deki boks gecesinde Tyrone Zeuge ile berabere kalarak süper orta sıklette WBA (normal) süper orta sıklet dünya şampiyonluk kemerini koruyan İtalyan Giovanni De Carolis’in bu yılki rotası netleşiyor.

De Carolis’in bir sonraki maçında en muhtemel seçenekleri ise; Tyrone Zeuge ile rövanş maçı, daha önce mağlup olduğu Arthur Abraham ile yine bir rövanş maçı, Danimarkalı Patrick Nielsen veya İngiliz George Groves.

Tyrone Zeuge’nin 10. raunttaki omuz sakatlığının ciddi olduğu ve Alman boksörün en az 6 hafta dinleneceği, sonrasında ameliyet olma ihtimali bulunduğu öğrenildi. Bu durumda Zeuge, en azından bir sonraki maç için seçenekler arasından çıkmış olacak.

Patrick Nielsen tarafının da finansal olarak yeterli seviyeye çıkmasının düşük bir ihtimal olduğunu öngörürsek, İtalyan şampiyonun en muhtemel adayları Abraham ve Groves olacak. Özellikle dünya şampiyonluğu için uzun süredir bekleyen ve De Carolis ile yakın bir ilişki içinde olan Sauerland kulübüne bağlı olan George Groves’un İngiltere’de De Carolis ile karşılaşmak adına ciddi bir teklif yapması sürpriz olmayacaktır.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
8 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

Beyler bu maçın yumruk istatistiklerini nerden bulabilirim bilen var mı?

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

De corolisi abraham ve groves çok rahat yener.abraham ilk maçta raunt bile vermedi.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Ama carolis o maçtan sonra kendini çok geliştirdi. Abrahamda ihtiyarladı artık bence eskisi gibi değil. Tahminimce şuan başa baş giderler.

GGG
GGG
4 yıl önce

Carolis tekniğini geliştirerek hızlı kombinelerini doğru zamanda kullanmayı öğrendi abraham artk carolisi maglub edemez.

GGG
GGG
4 yıl önce

Bu arada feigenbutz da bi anda gündemden düştü. Daha 21 yaşında 4 5 seneye müthiş indirici bi boksör olacak şimdilik beklentilerin altında kaldı ama benim düşüncem bi sonraki jenerasyonda en etkili 1 2 boksorden biri olacak tabi gelişimini doğru şekilde doğru zamanlamayla sürdürürse

Duke
Duke
4 yıl önce

Feigenbutz robot olmaktan vazgecerse cok iyi bi boksor olur. Sanki uzaktan kumandayla komut veriliyor. Hareketli olup darbeleri surekli gardinda sondurmeye son vermeli. Carolis macinda gardina aldigi yumruklarin kendisini ne kadar yiprattigini gorduk. Eskiv derslerine ozen gostermeli.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

de Corolis kombine yapıyor ama hangi rakiplere yapıyor. de Corolis kombine yaparken gardi hep açık kalıyor .Bu sikletin üst düzey boksculari o kombineleri direk ve köşelerile cezalandırir. Abraham de corolis maçından sonra yine iyi maçlar çıkardı. Abraham boks anlamında beğenmem ama kapalı gard ile en iyi hücum yapan boksculardan birisi.abraham 36 yaşında ve hala formda.abraham teknik açıdan decorolisin 2 gömlek… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Kırışırsa elbette ko olur.

Başa dön tuşu