Boks

Glasgow ve Riga’dan Sonra Ali Kupasında 3. Durak da Açıklandı!

2. sezonu yaşanan Muhammed Ali Kupasında yarı final tarihleri belli oldu. 3 ayrı sıklette yapılan ve tüm dünyada büyük ses getiren Ali Trophy ismiyle de bilenen şampiyona da son olarak 18 Mayıs ve 15 Haziran tarihleri yarı final maçları için ilan edilmişti. Şimdi bu tarihlere bir de 28 Nisan eklendi.

28 Nisan’da Muhammed Ali kupasında süper hafif sıkletin ve horoz sıkletin birer ayağı ABD’de gerçekleştirilecek. Süper hafif sıklette Amerikalı Regis Prograis ile Belaruslu Kiryl Relikh karşı karşıya gelecek. Relikh çeyrek finalde Eduard Troyanovsky’i elemiş ve adını yarı finale yazdırmıştı. Progris ise ünlü İngiliz boksör eski dünya şampiyonu Terry Flanagan’ı turnuvanın dışına itmişti. Bu yarı final maçı aynı zamanda WBA süper hafif sıklet dünya şampiyonluk maçı niteliğinde olacak.

Horoz sıklette ise  WBO horoz sıklet dünya şampiyonu G. Afrikalı Zolani Tete ile Filipinli WBA dünya şampiyonu Nonito Donaire Muhammed Ali kupası yarı finalinde kozlarını paylaşacak. Aynı zamanda kemer birleştirme maçı olarak tarihe geçecek büyük şampiyonluk karşılaşması da nefes kesecek.

Daha önceden de hatırlanacağı üzere ;

18 Mayıs’ta İskoçya’nın Glasgow kentinde yapılacak olan IBF Hafif sıklet unvan maçı Josh Taylor ve Ivan Baranchyk mücadelesinin yanı sıra, 15 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Glowacki vs Briedis 91 Kg yarı finalini sizlere aktarmıştık.

Herkesin sabırsızlıkla beklediği maçlardan biri de Japon Naoya Inoue (17-0, 15KO) ile Porto Rikolu Emmanuel Rodriguez (19-0, 12KO) arasında yapılacak IBF Horoz sıklet unvan karşılaşması da Glaskow’daki Taylor vs Baranchyk 18 Mayıs gecesinde yer alacak.

Bu arada Yunier Dorticos (23-1, 21 KO) and Andrew Tabiti (17-0, 13 KO) cruiserweight yarı final karşılaşması da Riga gecesine eklenen bir diğer mücadele oldu.

Karşılaşmalar DMAX’ten canlı olarak yayınlanacaktır.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.