Boks

Golovkin vs Canelo: WBC Tarih Verdi. Aranızda Anlaşın Yoksa..


golockingealeCanelo Alvarez ve Gennady Golovkin arasındaki görüşmeler devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere 2 hafta önce NTV Spor’dan yayınlanan maçta Canelo, Miguel Cotto’yu puanla yenmiş ve WBC orta sıklet kemerine sahip olmuştu.

WBC ise maç öncesi yaptığı açıklamada kemerin en kısa sürede Gennady Golovkin’e karşı savunulmasını istediğini belirtmiş, kazanan tarafa Golovkin ile anlaşma yapması için 15 günlük süre tanıyacağını açıklamıştı.

Sürenin dolmasına az bir süre kala WBC’den yeni bir açıklama geldi. Hem araya Şükran Günü’nün girmesi, hem de iki tarafın da görüşmelere olumlu yaklaşması neticesinde WBC süreyi 11 Aralık’a kadar uzattığını açıkladı.

canelocottoWBC bu maçın gerçekleşmemesi halinde kemeri Canelo’dan alacağını ve Golovkin ile WBC sıralamasındaki uygun bir boksör ile (muhtemelen Tureano Johnson) arasında bir ünvan mücadelesi düzenleyeceğini açıklamıştı.

Şimdi boksörler 11 Aralık’a kadar Canelo ve Golovkin taraflarından gelecek habere kilitlendi. Bu dev maçın gerçekleşmesi halinde hem 2016’nın en büyük maçlardan birini izleme fırsatını bulacağız, hem de WBO hariç tüm büyük orta sıklet kemerlerinin yeni sahibini görme fırsatını yakalayacağız.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
5 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Bu maçın olma ihtimali cok zor .çünkü alvarez ve ekibi golovkinden 2 kilo vermesini istiyor macin olmaması için 155 ibs de olmasını istiyor.bu maç 12 aralığa kalmadan iptal olur.mart ayında tureona Johnson – golovkin maçı olur maçı golovkin 6.raundu göstermeden rakibi ringe gömer.gelecek yıl golovkin daniel jacobs – Peter guallin maçının galibi bence jacobs alacak onunla ,Chris eubank ve olursa… Devamını oku »

Muhammet
Muhammet
6 yıl önce

Eger Golovkin kaybederse elide sadece WBO kemerimi kalir ?

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Golovkin kaybetmez.

klankakomed
klankakomed
6 yıl önce

golovkin konsantrasyonu yüksek , maç içinde disiplinini hiç bozmayan, süper teknik, çalışkan, inatçı, ring içinde agresif ve agır siklet yumruklara sahipbir boksör; ve son 17 maçının 15’i hep sağlam ve formda rakiplerle dövüştü, hepsinide knock-out ile kazandı. özellikle murray, monroe jr, lemieux maçlarını her rount üstün ve knock-out ile kazanması, sikletinde rakibinin olmadığını kanıtladı.

yücel
yücel
6 yıl önce

Şuanda golovkine rakip olacak bi boksör yok . Mayweather belki dönerse güzel bir maç olabilir

Başa dön tuşu