Boks

Gurbetçi Boksörler Danimarka’da Ringe Çıktı!


Gurbetçi boksörlerimiz Dennis Ceylan ve Anthony Yiğit, bu gece Danimarka’da gerçekleştirilen Boks gecesinde ringe çıktı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı, Koray Şarkaya ise yorumladı.

Dennis Ceylan vs. Sergio Prado

Gecenin ilk karşılaşması Dennis Ceylan ile Sergio Prado arasında gerçekleşti.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Karşılaşmanın ilk roundu ortada geçti. İkinci rounddan itibaren karşılaşma ateşlenmeye başladı. Üçüncü roundda ise Dennis Ceylan karşılaşmada biraz daha öne geçti. 4. roundda Dennis Ceylan maçtaki ipleri tamamen eline aldı. Roundun sonlarına doğru rakibini yumruk bombardımanına tuttu. 5. round bir önceki rounda nazaran daha ortada geçti. 6. roundun başlarında İspanyol boksör ipleri tam eline aldı derken Dennis Ceylan kendine geldi ve tekrar bir yumruk bombardımanına tuttu rakibini. 7. round, bir önceki rounda göre daha ortada geçti. 8. roundda her iki boksör için de ortada geçti. 9. roundda İspanyol boksör sert yumruklar atmaya başladı fakat Denniz Ceylan her türlü karşılaşmada üstünlük sağlamaya devam ediyordu. 9. roundun sonunda az daha nakavt geliyordu. Dennis Ceylan rakibini çok zorluyordu. 10. roundda da Dennis Ceylan karşılaşmadaki üstünlüğünü korudu. Fakat karşılaşmada nakavt gelmedi. Karşılaşmanın sonunda 97-93 | 100-90 | 100-90 puanla maçı kazanan taraf  Sivaslı boksör Dennis Ceylan oldu.

Otto Wallin vs. Oleksiy Mazikin

Gecenin ikinci karşılaşması Otto Walin ile Oleksiy Mazikin arasında gerçekleşti. Karşılaşma Ağırsıklet karşılaşmasıydı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert ve hızlı başladı. Round ortada bitti. İkinci roundda çok sert başladı. Bu hızlı gidişat maçın sonunu erken getirdi. Karşılaşmanın  2. roundunun ilk  dakikasında Otto Wallin, rakibi Oleksiy Mazikin’i knockdown ettti. İkinci knockdown denemesinde ise Mazikin artık yerden kalkamadı ve nakavt oldu. Karşılaşmayı nakavt ile kazanan taraf Otto Wallin oldu.

Anthony Yiğit vs. Tony Owen

Gecenin üçüncü karşılaşmasında Adanalı Yiğit, İngiliz Tony Owen ile karşılaştı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Karşılaşmanın ilk roundu çok ateşli başladı. İlk roundda çok sert yumruklar atılıyordu. İlk roundu önde kapatan isim Adanalı Yiğit oldu. İkinci roundda da sert yumruklar ön plana çıktı. Her iki boksör de çok sert boks yapıyordu. Her an nakavt gelebilecek bir karşılaşma oluyordu. Her geçen round karşılaşmayı daha da kızıştırıyordu. Karşılaşmanın 3. roundunu önde bitiren taraf Adanalı Yiğit oldu. 4. roundda Adanalı Yiğit İngiliz rakibini yumruk bombardımanına tuttu. İngiliz Tony Owen nereden geldiğini şaşırdı. Roundun son saniyelerinde İngiliz boksörün yediği yumruklar sonucunda ağzındaki dişlik fırladı. Round sonunda İngiliz boksörün yüzünde bazı açılmalar meydana geldi. 5. roundda Anthony Yiğit yine rakibine nefes aldırmadı. Roundu yine ortada bitiren taraf Adanalı Yiğit oldu. 6. round, önceki roundlara göre daha sakin geçti. Her iki boksör de iyice yorulmuştu. 7. roundda da Yiğit üstünlüğünü sürdürmeye devam etti. Roundun son saniyelerinde Yiğit rakibini diz çöktürdü ve İngiliz rakibi yerden kalkamadı. Böylelikle teknik nakavtla karşılaşmayı kazanan taraf Adanalı Anthony Yiğit oldu.

Patrick Nielsen vs. Charles Adamu

Gecenin son ve ana karşılaşması olan WBA Uluslararası Süper Ortasıklet unvan maçı başladı. Karşılaşma Patrick Nielsen ile Charles Adamu arasında gerçekleşti.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Karşılaşmanın ilk roundu hareketli başladı. Şampiyon Patrick Nielsen sert yumruklarını konuşturuyordu. İlk roundu önde kapatan taraf Patrick Nielsen oldu. Karşılaşmanın ikinci roundunda da önde olan taraf Nielsen oldu. 3. roundda Nielsen’in aldığı darbeler sonucunda kafasında bir açılma meydana geldi. 4. round biraz daha ortada geçti. 4. rounddan 8. rounda kadar karşılaşmanın temposu ortada geçti. Karşılaşma bu tempoda 12. roundu gördü. 12. roundda da herhangi bir nakavt kalmadı ve puan kararına gidildi. Gelen puan sonuçlarına göre kazanan taraf Patrick Nielsen oluyor ve böylelikle WBA Uluslararası Süper Ortasıklet unvanını korumayı başarıyor.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
halo
halo
6 yıl önce

anthony yigit’i tebrik ederim. maca nakavt icin ciktigi daha ilk raundtan belliydi. Ayni sekilde dennis ceylan a da tebrikler

Başa dön tuşu