Hafif Ağır Sıkletin Kaderini Etkileyecek Bir Maç: Ward vs Barrera


Cc6sGTvXIAAdT6_

Önümüzdeki cumartesiyi pazar’a bağlayan gece sabaha karşı California’da hafif ağır sıkletin kaderini belirleyecek bir karşılaşma gerçekleşecek.

Boksa ara verdiği 2013 yılının sonuna kadar dünyanın en önemli boksörlerinden biri olarak kabul edilen, süper orta sıklet turnuvasında (Super 6) Carl Froch, Arthur Abraham, Mikkel Kessler gibi büyük şampiyonları yenerek dünyanın en iyi 76 kilo boksörü olduğunu kanıtlayan, 2004 Olimpiyat şampiyonu Andre Ward, daha sonra boksa 1,5 yıllık bir ara vermiş, 2015 yılının Haziran ayında İngiliz Smith kardeşlerden Paul Smith’i nakavt ederek ringlere geri dönmüştü.

sullivan5Şu an Sergey Kovalev ve Adonis Stevenson’ın hükümdarlığı altında olan hafif ağır sıklette, herkesin en çok çekindiği boksör yine Andre Ward. Floyd Mayweather’ı andıran müthiş tekniğiyle Ward, puanla yenilmesi neredeyse imkansız bir boksör. Ward hakkında düşünceleri sorulan Kovalev’in de 2004 Olimpiyatları’na atıfta bulunması ve o dönem Rusya’nın en önemli hafif ağır sıkleti olan Evgeny Makarenko’yu mağlup eden Ward’a saygı duyduğu ve onun çekinilecek bir rakip olduğunu düşündüğü bilinen bir gerçek.

Andre Ward ile Sergey Kovalev arasında yıl sonunda, muhtemelen Kasım ayında karşılaşmak üzere anlaşma yapılmış durumda. Fakat bu maçın gerçekleşebilmesi için önce Ward’ın bu haftasonu Barrera’yı mağlup etmesi gerekiyor. Bu da Ward için kesinlikle hafife alınacak bir maç değil.

Barrera’dan bahsedecek olursak; Sullivan Barrera şu an hafif ağır sıklette Küba’nın 1 numarası. 17 profesyonel maçında 17 galibiyeti olan yenilgisiz Barrera, bu karşılaşmaların 12’sini nakavtla kazandı. Fakat bu istatistiği daha da açmak gerekirse, Barrera’nın puanla kazandığı maçların tamamı 6 raunt ve daha kısa süren karşılaşmalar. Kübalı, 8 raunt ve üstü tüm karşılaşmaları nakavtla kazandı. Ward vs Barrera karşılaşmasının 12 rauntluk bir mücadele olacağını da bu noktada hatırlatalım.

Kim Kazanır?

Bahis şirketlerinin ve bir çok otoritenin favorisi Andre Ward. Ward kariyerinde kendisinden daha cüsseli ve sert yumrukları olan Edwin Rodriguez, Carl Froch, Chad Dawson gibi rakipleri tekniğiyle alt etmeyi başardı. Hem tecrübe hem de teknik faktörü tartışmasız şekilde Ward’dan yana.

Cd6fHw-UYAAOTwxÖte yandan Ward artık 32 yaşına geldi ve boksa verdiği aradan sonra eski hızı ve reflekslerinin ne kadarına sahip olduğu sorusu güncelliğini koruyor. Sullivan Barrera gibi hem başarıya aç, hem ortalamanın üstünde bir tekniğe sahip, son derece güçlü ve Ward’ın sıkça başvurduğu sarılma taktiğine cevap verebilecek kadar cüsseli bir boksör, Andre Ward’ın şu anki durumu hakkında net bir fikre sahip olmamızı sağlayacak.

Şu kesin ki; bu maçı kazanan boksör büyük ihtimalle Kovalev’in yıl sonunda rakibi olacak. Ward kazanırsa, zaten taraflar anlaşmış durumda. Barrera kazanırsa, Kübalı da Kovalev’in IBF üzerinden zorunlu rakibi konumunda. Dolayısıyla bu karşılaşma başlıkta da belirttiğimiz gibi hafif ağır sıkletin 2016 yılındaki rotasını çizecek son derece önemli bir karşılaşma olacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

14 Yorum - "Hafif Ağır Sıkletin Kaderini Etkileyecek Bir Maç: Ward vs Barrera"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
imparator 81
Ziyaretçi
imparator 81

Ward

Korhan Yetiş
Üye
Korhan Yetiş

Bu maçı Türkiye’den bir kanal verecek mi acaba?

mike tyson
Ziyaretçi
mike tyson

mehmet bey bu mac verılcek bılgınız varmı?

Alp Eren TOKSOY
Üye
Alp Eren TOKSOY

Kell brook yerine ward maçının ihalesi alınsaydı keşke.

mike tyson
Ziyaretçi
mike tyson

ortiz thomson macı gıbı son dakıkada alınır bu mac sn. bılgehan demır affetmez alır

Firat996
Ziyaretçi
Firat996

Ward 12 raund sonunda UD ile alir

Roman
Üye
★★
Roman

Bu aylar çok yoğun maçlar var hepsi yayınlanması zor. Ward kazanır. Barrera da 34 yasında bununda altını çizelim.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Barreanin tek şansı nakavt etmek oda çok zor bir iş.ward ud ile alır.kovalev için bu siklette onu zorlayacak hatta yenebilecek 2 bokscudan birisi ward digeride artur beterbiev.

Bankacı
Ziyaretçi
Bankacı

Bu maç hakikaten güzel olacak.bakalım ward ne yapacak.
Eğer yenerse kovalevi yenecektir.

Ağır siklet dışında ağırligi olan bir maç

Bankacı
Ziyaretçi
Bankacı

NTV ne yapıp edip bu maçı vermeli aspor veya meltem verirse uzulurum.

Abdullah yılmaz
Üye
★★
Abdullah yılmaz

vardın yüz ifadesi çok değişik.saçlarından mıdır bilmem ama uzun bir süre dayak yiyip de aptallaşmış gibi bakıyor 🙂

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Andre ward çok üst düzey bir tekniğe sahip.barrerada isabetli sert yumruk atan bir boksör.warda isabetli ve sert yumruk atmak kolay değil.barrera maçı ko ile kazansa bile puanla geride olur.ward o derece iyi bir boksör.