Boks

Boksta Bir Hakem Cinayeti Daha Kazak Boksör Yerbossynuly Komada!

Hakem Utanmadan Bir de Puan Sildi

Boksta Bir Hakem Cinayeti Daha Kazak Boksör Yerbossynuly Komada!

Dün gece ABD’nin Minneapolis şehrinde bulunan Armory salonunda yapılan ve tüm dünyanın tepkisini çeken olayda skandallar serisi yaşandı. Bir boksörün sağlığını koruması gereken görevliler işini yapmayınca Kazak boksör Aidos Yerbossynuly komaya girdi. 12. rauntta gelen nakavtın ardından kendini toparlayamayan yenilgisiz şampiyon adayı çok sert geçen maçın ardından ilk yenilgisini aldı.

17. maçında ilk yenilgisini almakla kalmadı şu an ölümle pençeleşiyor. 8. raunttan sonra kazanma ihtimali neredeyse hiç kalmayan süper orta sıklet 75 Kg Aidos Yerbossynuly 12. rauntta da ağır bir şekilde nakavt oldu.

Yılların tecrübesi Tony Weeks maçı o ana kadar durdurmadı. Aynı raunt içinde 2 kez yerde kalan Yerbossynuly perişan olduğu halde ne Kazak boksörün köşesi ne de hakem maçı durdurdu.

Boksta Bir Hakem Cinayeti Daha Kazak Boksör Yerbossynuly Komada!
Boksta Bir Hakem Cinayeti Daha Kazak Boksör Yerbossynuly Komada!

Tarihi Hakem Cinayeti

Herkes nakavta kadar uyudu ve sonrasında çok vahim bir durum ortaya çıktı. Boksun çok büyük zarar göreceği bu an Tony Weeks’in istifasının istenmesine hatta cezalandırılması gerektiğinde kamuoyu oluştu. David Morrell‘in kazandığı mücadele sonrasında rakibini taşımak da ona düştü. Tony Weeks ayakta yere düşmekte olduğunu bile zor fark ederken imdada Morrell yetişti ve rakibini köşeye getirdi. Bununla da kalmadı hemen öncesinde rakibine sarılmak zorunda olduğu için nakavttan hemen önce Yerbossynuly’un bir de puanını sildi!

Rakibi Zaten Açık Ara Öndeydi

Maç nakavtla bitmese bile Mike Fitzgerald 101-108 Patrick Morley 99-110 Don Trella 99-110 11. raunt sonlandığında puan olarak açık ara önde olan da yine Morrell idi. Bu durumda bu durum yaşanmadan erkenden bitirilseydi de kimse itiraz edemeyecekti.

Ne doktor ne antrenör ne de hakem maçı durdurmadı. BOKS

4.5 2 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.