Boks

İçeride Alkış, Dışarıda Protesto: Tyson Fury’nin Olaylı BBC Yılın Sporcusu Ödülleri Gecesi!


CWs6sqJWsAAipk7

BBC’nin düzenlediği “2015’in Britanyalı Sporcusu” ödül törenine Tyson Fury damga vurdu.

Geçtiğimiz haftalarda sitemizde Ağır Sıkletin Kralı Fury Eşcinselliği Eleştirdi Tepki Bakın Kimden Geldi şeklinde haberini verdiğimiz üzere Tyson Fury eşcinseller hakkında bir takım açıklamalarda bulunmuş, bu açıklamalar Britanya’daki eşcinselleri kızdırmıştı.

Tyson Fury’nin “2015’in Britanyalı Sporcusu” ödüllerinde aday gösterilmesine kızan ve bunun Fury’nin yaptığı açıklamaları onaylar nitelikte bir durum ortaya çıkardığını savunan Britanyalı LGBT dernekleri ödül töreninin yapılacağı salonun önünde toplanarak Fury ve BBC aleyhinde pankartlar taşıdı ve sloganlar attı.

LGBT Groups Protest Outside The BBC Sports Personality Of The Year Awards
tyson-fury-protest (9)

LGBT Groups Protest Outside The BBC Sports Personality Of The Year Awards
Geceye babası John, amcası ve antrenörü Peter, kuzeni Hughie, eşi Paris, promotörü Mick Hennessy ve diğer aile üyeleriyle katılan Tyson Fury ise bütün bu kargaşadan çok fazla etkilenmemiş gibiydi.

tyson-fury-protest (5) tyson-fury-protest (1)

BBC Sports Personality Of The Year Award - Red Carpet Arrivals BBC Sports Personality Of The Year Award - Red Carpet Arrivals

Protestolar hakkında görüşleri sorulan Tyson Fury; “Beni bu kadar ciddiye almasınlar. Ben şaka yollu bir kaç yorum yaptım ve iş büyüdü. Açıklamalarım herhangi bir kişiyi üzdü veya kırdıysa özür dilerim. Niyetim bu değildi.” şeklinde açıklama yaptı.

Bu arada bir İngiliz firması da ödül töreninin yapıldığı salonun yakınlarında ve salona gidenlerin görebileceği bir duvara eşcinselliği temsil eden gökkuşağı renkleri kullanılmış bir fon üzerine Tyson Fury’i eşcinsel olarak tasvir eden bir resim ve “Furious* olma Fabulous* ol!” yazan bir duvar yazısı yazdırıp ışıklandırdı.

* Furious: Fury’nin lakabı,  “Sinirli” anlamına gelir.
* Fabulous: Argoda eşcinseller için kullanılır; şahane/muhteşem/havalı anlamına gelir.

CWr_BrJWUAEJ1Dh  CWr_BsWXAAQbKRS CWr_BtUWsAA4SJg

Tyson Fury gecede yılın sporcusu ödüllerine aday olan 12 sporcudan biri olurken bir de konuşma yaptı.

CWs6sqJWsAAipk7

CWrQJHWWUAAzugU

Ödülün nihai sahibi ise 2015 yılında Novak Cokoviç’in ardından dünyanın en iyi 2. tenisçisi durumunda bulunan ve 1936’dan beri Britanya’ya ilk Davis Kupası’nı kazandıran İskoç Andy Murray oldu.

spoty-murray


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ken
Ken
6 yıl önce

Bu adam boksor degil klischko o macta cok tutuktu yumruk bile atmadi kendi kendine yenildi.2.maci bekleyin klischko risk alsin gorelim

Başa dön tuşu