BoksBoks Video

(VIDEO) İngiltere’de Kıyametler Koptu! Joshua ve Whyte Birbirine Girdi!

Konu Başlıkları

anthony joshua2

NAKAVT VIDEOSU YAZININ SONUNDADIR.

Heyecanla beklenen Anthony Joshua vs. Dillian Whyte gecesi İngiltere’den canlı yayın ile NTVSpor ekranlarında başladı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir heyecanlı anlatımıyla süsledi!

Kevin Mitchell vs. Ismael Barroso – Geçici WBA Dünya Hafifsıklet Unvan Maçı

Gecenin ilk karşılaşması Kevin Mitchell ile Ismael Barroso arasında gerçekleşen WBA geçici Dünya Hafifsıklet Unvan maçı oldu. Karşılaşmada Mitchell’ın şampiyonluğu ortadaydı. Maç 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmaya hakim başlayan Kevin Mitchell, 3. Rounddan sonra ipleri Ismael Barroso’nun eline verdi. 3. Roundda Mitchell’ı köşeye sıkıştıran Barroso, nakavt etmeye çok yakınlaşmıştı. Fakat Mitchell karşılığını verdi ve toparlandı. 4. Roundda Kevin Mitchell, karaciğerine aldığı yumrukla birlikte yerde kaldı. Fakat çabuk toparladı ve maça devam etti. 5. Rounun son saniyelerinde Mitchell, bir kez daha knockdown oldu. Ayağa kalkıp maça devam eden Mitchell bu sefer rakibinin baskısına fazla dayanamadı. Araya giren hakem maçı bitirdi ve karşılaşmayı nakavtla kazanan taraf Ismael Barroso oluyor.

chris eubank

Chris Eubank Jr vs. Gary O’Sullivan

Gecenin ikinci karşılaşması Chris Eubank Jr. İle Gary O’Sullivan arasında gerçekleşti. Eubank Jr. Basın toplantısındaki olay nedeniyle O’Sullivan’a bir hayli sinirliydi. Bu karşılaşma gecenin önemli maçlarından bir tanesiydi.

Karşılaşma ortada başladı fakat ikinci rounddan itibaren Eubank rakibi O’Sullivan’a zor anlar yaşatmaya başladı. Chris Eubank, her attığı yumrukta sert bir şekilde O’Sullivan’ı sallıyordu. Nakavt beklenen bu roundda nakavt gelmedi. Zil sesi Gary O’Sullivan’ı kurtardı. Maçın üçüncü roundunda Sullivan çok sert dövüşmeye başladı. O kadar sert dövüşüyordu ki iki kez Eubank’i sarstı. Bu roundda Eubank çok zor anlar yaşıyordu. Bu sefer zil sesinin kurtardığı isim Eubank oldu. Beşinci roundda karşılaşmadaki en hareketli rounlardan biri oldu. Bu roundda Eubank, O’Sullivan’a çok zor anlar yaşatmayı başardı. Karşılaşma içerisinde Eubank her ne kadar Sullivan’a zor anlar yaşatsa da Sullivan’da ondan aşağı kalmıyordu. Her iki boksör de çok dayanıklı hareket ediyorlardı. Karşılaşma yedinci roundun sonunda, round arasında son buldu! Birden bire Gary O’Sullivan’ın köşesi round arasında havlu göstererek karşılaşmadan çekildiklerini söyledi. Böylece karşılaşmayı kazanan taraf Chris Eubank Jr. Oldu.

luke campbell1

Olimpiyat Şampiyonu Herkesi Şoke Etti!

Gecede 2012 olimpiyat şampiyonu yenilgisiz İngiliz boksör Luke Campbell, Fransız Yvan Mendy ile karşılaştı. Sonuç herkesi şoke etti!

12 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşmada Luke Campbell’ın WBC Uluslar arası Hafifsıklet unvanı ortadaydı…

luke campbell

Karşılaşmanın 5. Roundunda Luke Campbell, knockdown oldu fakat hemen toparlanıp maça devam etti. Kafa kafaya geçen bu karşılaşmanın kazananı 12 roundun sonunda puan ile Fransız Yvan Mendy oldu. Yvan Mendy, böylelikle WBC’nin yeni Uluslar arası Hafifsıklet şampiyonu olmuş oldu.

Paul Malignaggi vs. Antonio Moscatiello – Avrupa Yarı Ortasıklet Şampiyonluk Maçı

Gecenin diğer maçlarından bir tanesi Paul Malignaggi ile Antonio Moscatiello arasında gerçekleşen Avrupa Yarı Ortasıklet şampiyonluğunun ortada olduğu karşılaşma oldu. Bu karşılaşma da 12 roun üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

12 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt ya da knockdown meydana gelmedi. 12 roundun sonunda ise karşılaşmayı puan ile kazanan taraf Paul Malignaggi oldu. Böylece Malignaggi, unvan koleksiyonuna bir yenisini eklemiş oldu.

Dereck Chisora vs. Jakov Gospic

Gecenin bir diğer karşılaşması, henüz geçtiğimiz hafta ringe çıkan ve maçtan galip ayrılan Dereck Chisora ile Jakov Gospic arasında gerçekleşti. Karşılaşma 8 round üzerinden değerlendirildi.

8 roundluk bu karşılaşma çok sert başladı. İlk rounddan nakavt haberi veren bu karşılaşma çok da uzun sürmedi. 3. Roundun son saniyelerinde Dereck Chisora rakibi Jakov Gospic’i nakavt etmeyi başardı. Böylelikle 2 hafta üst üste galibiyet almayı başaran nadir sporcular arasına girdi.

anthony joshua2

Anthony Joshua vs. Dillian Whyte – WBC Uluslar arası Ağırsıklet Unvan Maçı

Ve işte gecenin ana karşılaşması olan Anthony Joshua vs. Dillian Whyte karşılaşması başladı. Uzun süredir beklenen bu heyecanlı karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı. Her iki boksör de kazanmanın peşindeydi.

Ringe ilk çıkan isim Anthony Joshua oldu. Sonrasında ise rakibi Dillian Whyte ringe geldi.

Karşılaşmanın ilk roundu çok hararetli başladı. Anthony Joshua, Dillian Whyte’ı ilk rounddan itibaren sarsmaya başladı. İlk roundda yere kalma tehlikesi geçiren Dillian Wyhte, round bitiminde zilden sonra yumruk atmaya devam etti. Araya giren ring hakemi de bu yumruklardan nasibini aldı. Kavga çıkan ringde tarafların antrenörleri içeri girdi ve sporcular yatıştırıldı.

anthony joshua1

Daha sonra ikinci round ile birlikte maç devam etti. Hakem ikinci round başında iki boksörü de uyardı. İkinci roundd da aynı şekilde maç devam etti. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gidiyordu.

Karşılaşmanın üçüncü roundu diğer iki rounda göre daha hareketsiz ve yavaş geçti. Zil çaldı ve her iki boksör de köşesine geçti.

Joshua’nın dördüncü roundda maçı kazanacağım sözlerini söylediği dördüncü roundda herhangi bir nakavt meydana gelmedi.

anthony joshua

Öyle ya da böyle bu her dakikası, her saniyesi heyecan dolu bu karşılaşma 7. Rounda kadar geldi. Joshua, roundun ortalarına kadar rakibini izledi. Rakibi Whyte’dan bir boşluk bulan Joshua, bu boşluğun üzerine gitti ve sert bir şekilde Whyte’ı nakavt ederek karşılaşmayı kazandı. Bu nakavt tarihe geçecek cinsten bir nakavt oldu!

İşte Joshua vs Whyte Maçı 7. Round Nakavt :

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
81 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
okan
okan
8 yıl önce

Superdi helal olsun

Murat
Murat
8 yıl önce

Joshua maçı çok uzattı ama ben bu durumu whytenin ilk raundun sonunda yaptığı konsantrasyon bozucu hareketlere bagliyorum. Tabi sonuç değişmedi yine nakavt geldi. Bazı bilmislerde maç uzarsa whyte alır diyordu. Bırakın maçı kazanmayı 1haftadan önce tam uyanirsa dua etsin

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Psikolojik sınır aşıldı.
Joshua en zor maçına çıktı.
Whyte inanılmaz yürüttü psikoloji k savaşı. Joshuanin gözlerinde hareketlerinde bir korkuya benzer bir durum vardı. Tartışmasız yılın en iyi maçıydı.
Floyd-manny,nede fury-wlad maci en iyi maç buydu 2015 in.

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Artık bu maçtan sonra joshua furry veya deontay le kemer maçı yapmalı.
Bu maçta yenilebilir dahi diyordum yazilarimda nede olsa amatör de yenilmişti. Whyte artık tanınmış. Biri oldu.iyi boksör muş bravo valla
Joshua (haye belki)yı kimse tutamaz dun gece eşiği geçti.

Murat
Murat
8 yıl önce

Joshua 7. Raund da nakavt etti ve bundan çoğu insan memnun değil. Demekki adam çıtayı çok yukarılara çekti. Başka bir ağır siklet böyle bir maçta bu şekil bir nakavt olsa millet birsürü methiye dizerdi bazılarına yanilmisiz joshua harbiden sağlam boksormus demek çok zor geliyor

boss
boss
8 yıl önce

luke ve kevin yenilgilerini beklemiyordum , venezueali ismail :d sampiyon olacak seviyede bence , eubank maci da main event gibi mactı eubank su ustundeki artistligi atsa daha iyi boksor olacak ama golovkin karsisinda %0,000001 sansi yok bence , joshua biraz daha pismeli bence hemen kemer macina cikmasin , tabi balon wilder i kemerden saymiyorum , dillian whyte yener wilder i… Devamını oku »

LENOX LEWİS
LENOX LEWİS
8 yıl önce
Reply to  boss

Wilderin mac kaybedecegini dusunmuyorum.Kaybedersede bu wlademir olur. Wilder surekli hareket eden hizli boksor. Wlademir jashua kadarda sert boksor. Povetkinle kesin mayista dovusmeliki gercek gucunu gorelim. White cok dayanikli cikti ilk 20 deki cogu adamla kafa kafaya kapisir. Jashua belki 1 sene sonra kivama gelir.

Lara
Lara
8 yıl önce

Joshua’nın daha çok yolu var.En az 2 sene beklemeli kemer maçı için.

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Joshua yı artık tutamazlar.
En zor maçında dahi üstündü 2raund hariç.
Muhammed ali ve Tyson dan sonra ringte en hakim boksör.
Önümüzdeki yıllar onu anlatacak artık.
Yenilmez demiyorum. Yeniledebilir.En iyi boksör yenilmez olan değildir olsaydı Ali ve Tyson yenilmezdir.
En iyi boksör hakimiyet kurandir rakiplerine karşı.

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
8 yıl önce

Aynen ismael Barroso baya yetenekli luke Campbell ağır mağlubiyet aldı rakibinin fiziği tim bradleyi andırıyordu. İlk Roundd joshua dalga geçti oynadı dillianla ama 2. Round iyi salladı joshua yı nakavt olacağını biliyor dum. Boyu joshuaya aynı olsa daha sert maç olurdu. İlk raund bitti whyte saldırdı. DQ olmadı ama 7. Roundda o aparkat tan sonra kendini yerde buldu. Ama genede… Devamını oku »

Lara
Lara
8 yıl önce

Gayette durdurulabilir.Joshua’nın yiyeceği daha 40 fırın ekmek var bence.O ikinci roundda dillian yerine daha hızlı povetkin ya da stiverne gibi biri olsaydı Joshua’nın ışıkları çoktan sönerdi.

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
8 yıl önce
Reply to  Lara

Stiverne kim ? Bana stiverne tanıtsana ? Stiverne arreola gibi inişli çıkışlı bir boksör. Joshua karşısında şansı dilliandan bile az olur. Kum torbası yaklaşmaz bile joshuaya povetkini severim. Ona bisey demicem ama stiverne hayatının nakavtını olur joshua karşısında dillian gene iyi iş çıkardı.

Lara
Lara
8 yıl önce
Reply to  Roman Gonzalez

Şansı Dillian’dan bile az mı olur?

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
8 yıl önce
Reply to  Lara

Senin dediğin şeyi povetkin haye gibi boksörler yapabilir. Stiverne wilder yenilgisinden sonra toparlanamadi. Son maçında kondisyonsuzluğunu görmüstük. Joshua karşısında duramaz. Joshuaya ko olur buda büyük ihtimal kariyerini bitirir.

Kaptan
Kaptan
8 yıl önce

Joshua ortamdan etkileniyor. Bir de kolay, rakip yenme psikolojisine de girmiş. Sporda rakibe acırsan vay haline.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Dillian whyte çok yanlış hatırlamıyorsam taktik uyguladı.Bu dayanıklılıkla sürekli saldırarak agresif dövüşmeliydi.2.raunttaki yumruğun devamı gelse joshua hastanelikti.çenesine tam oturmadı bile joshuanın gözleri küçüldü gitti.ikinciyi yeseydi yerdeydi.whyte çok gereksiz yumruklar yedi.whytenin yediği yumruğun 10 da 1 ini joshua yese yerden kalkamazdı.joshuadan o kadar yumruk yemeye dayanacak çok az boksör çıkar.whyte yumruk yiyor yiyor hayla gardı aşağıda salık durumda anlamış değilim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Telefon bazı kelimeleri yazdıktan sonra kendiliğinden otomatik kelime yazıyor.hatırlamıyorsam kelimesi olmayacak.

Kaptan
Kaptan
8 yıl önce

İyi Wilder cılara da laf çıktı 🙂

Kaptan
Kaptan
8 yıl önce

Yani demem o ki bir Joshua cı olarak koltuktan kalkıp seyrettim maçı

Murat
Murat
8 yıl önce

Bazı arkadaslara bakıyorum tukurdugunu yalamamak adına hale joshua vasat boksor demeye getiriyolar. Bakın buraya yazıyorum yeni bir efsane geliyor. Her maçını nakavtla kazanıyor. Biraz kondisyon yuklemesiyle joshua yi kimse yenemez. Joshua zaten hayranlarının aksine biraz uzun sürecek bu maç demişti. Dediği gibide yendi . 15mac ve hepsi nakavt gerçekten bu siklet için süper istatik varmı daha önce bukadar net galibiyet… Devamını oku »

halo
halo
8 yıl önce
Reply to  Murat

Wladimir kliçko nun ilk 20 maçı nakavtlı galibiyet diye hatırlıyorum mesela

Mike tyson
Mike tyson
8 yıl önce
Reply to  halo

Deontayonda 33 tu

T-FURY
T-FURY
8 yıl önce
Reply to  Mike tyson

golovkin 21 maçtır nakavtla kazanıyor

Kaptan
Kaptan
8 yıl önce

Şunu bilir söylerim, boksta sarsıldın mı o kritik yumrukla gerisi çorap söküğü gibi gelir. 2.round da Joshua büyük hata yaptı. Neyse yıkılmadı.

Kaptan
Kaptan
8 yıl önce

Joshua nın internetteki konuşmasını dinledim. Boğuk sese rağmen anladığım, 2.rount ta etkilenmedim dedi. Katılmıyorum 2 ve 3 te tam kendinde değildi.

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
8 yıl önce

Chris eubankı iyi boksor ama Golovkin karşısında şansı çok az. Golovkin nakavt la geçer. bu arada ilk roundda hakemede yumruk geldi. Hakem bunlara iyi bir sövmüştür. 🙂 😉

İlker rese
İlker rese
8 yıl önce

Joshua-whyte maçı biraz eski tarza dönük olunca tadından yenmedi ve maçın nakavtla bitmesi(zaten nakavt bekleniyordu) joshuanın gerçekten dayanılmayacak bi yumruğu olduğunu ama biraz daha ağırlaştırması gerektiğini kanıtladı(eskiden yumruklar hafif gibi görünürdü ama çok ağırdı, joshuada ona yakın).Eğer Haye-joshua maçı yapılırsa durum bize herşeyi gösterecek.Merakla bekliyoruz. Eubank maçına gelirsek eubank yıkılacak gibi oldu ama onuda rakibinin korkak oyunu ve demir yumrukları… Devamını oku »

liston
liston
8 yıl önce

Jamaika asılı Whyte çok cesur bir boksör oldukça da dayanıklı yalnız Joshua karşısında tekniği yetersiz kaldı Joshua’yı daha profili yüksek boksörler karşısında görmek lazım. Mesela bir Haye maçı Joshua için önemli bir dönemeç. Haye yerine göre temkinli dövüşen muazzam eskivlere sahip bir boksör.

haci
haci
8 yıl önce

demekki neymiş antiniye karşılık verince oda normal bir boxör olduğunu gördükki whyte aklını kullansaydı daha doğrusu aklı başında antrenörü olsaydı ko olan kendisi değil antiniy olacaktı

halo
halo
8 yıl önce

He, bana kalırsa da proların hepsi kullanıyor ama dozaj olarak joshua kadar kullanan çok fazla olduğunı sanmıyorum.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Halo kardeşim bence de joshua steroid kullanıyor olabilir.amerikada maça çıkarsa joshuanın steroid kullandığı haberleri duyabiliriz.

Gökhan
Gökhan
8 yıl önce

Bu arada şu Eubenk midir nedir ne kadar havalı gıcık bir boksördür ya yemin ederim evlat olsa sevilmez..Keşke Golovkinin karşısına çıksa da görsek o tripleri..

Tevfik
Tevfik
8 yıl önce

Maçın uzaması iyi oldu 1.ci raund da bitse dünkü andaranalin i yasayamazdim teşekkür ler jasuah tebrik ederim.

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Joshua Mike Tyson gibi ne fury nede deontay onu durdurabilir.belki haye oda kaç yıldır uzak.
Cornesh whyte yenilgisiz ve iyi boksörler di.adlarının çok duyacağız bu adamlar in.
Artık zamanı geldi.
Not:2raundda ko durumdayken bile whtye sarilmamasi tecrübesizliği mi yoksa özgüven misoru isareti bence ozguvendi

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Deontay sevdiğim isim ama ocaktaki maçını izlemicem.
Bu kadar zayıf rakiple maç mi yapılır.
Joshua whyte maçını kaç haftadır bekliyoruz niye denk gucler.
HeyecansiZ maç olacak.
Yoruma bile değmez.

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
8 yıl önce

Wilder szpilkadan başka maç yapcagi kişi yok unvani ona savunacak eski yazılarda bir arkadaş wbc sıralamasındaki boksörleri açıklamıştı.Tek Uygun olan Artur szpilka. Povetkin Ocakda karşılaşmayı reddetti. Tek Müsait olanda szpilkaydı.

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

İstenirse ne boksör ler var ve bulunur. Bu mazeret değil bence

dogan
dogan
8 yıl önce

bence szpilka wilder a rakip olamaz.Bu seviyede bir boksorun ben korkaklik yapacagini hic dusunmuyorum.wilder cok aktif olmak istiyor adam senede 4 mactan bahsediyor helal olsun .

wilder szpilkaya bence maksimum 4 5 raunt gosterir.aralarinda bariz kalite farki var.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

maçın analizi kendimce: jasua uzun raundlarda maç yapabilecek fiziki bir yeterliliğe sahip değil.ikincisi diz dövüşüyor belli bir sitili ve tekniği yok. bu halde povetkin ile maç yapsın povetkin onu pert eder. kesinlikle en iyi boksör jasua değil

imparator 81
imparator 81
8 yıl önce

Murat kardeşe bende katılıyorum. Burda birçok kez yazdım hemen herkez kullanıyor. Herkes kullandığı için burda asıl fark yaratan ilacı kullanan kişinin ilaca olan uyumluluğu yani ilaç bir insanı % 20 geliştiriyorsa başka birini aynı ilaç % 30 geliştiriyor.

halo
halo
8 yıl önce

Abi 78 kilo vücutla ilaçsız 150 basıyorsan helal olsun. Kaç yıldır powerlifting yapıyorsun bilmiyorum ama o noktaya ulaşmak her türlü başarıdır. Bana göre ilaçsız 200 üstü asla basılamaz, basıyorum diyen herkes de yalancıdır

braddock
braddock
8 yıl önce

Joshua güçlü yumruklara sahip ama çok hantal. Haye fury cok daha hızlı. Yukarıda arkadaşların dediği gibi en az 2 sene unvan maçına çıkmamalı

T-FURY
T-FURY
8 yıl önce
Reply to  braddock

bende diyorum adamın yumrukları seri ama değnek yutmuş gibi esneklik hiç yok…vücudu hızlı değil ayakları hızlı değil…eskiv bile yapamıyor adam o kaslardan dolayı…wlad-fury-wilder-povetkin darmaduman eder bunu..hatta bana göre hayemaker bile fena dövecek gibi

Firat996
Firat996
8 yıl önce

Evet , joshua iyi evet domine fakat çok kaslı olmasındanmıdır nedir bilmem ama bazı yerlerde ister istemez durdu. Ve bir kontra soldan sonra gitti gidiyordu az kalsın. Bundan 10 yıl sonra bu çocuk boksu domine edicek fakat şuanda Wilder , Wladimir ve Fury’nin karsısına çıkmaya hazır değil bunu gördük. Haye ile olan maçını kazanırsa boyuyla kazanır çünkü Haye çok kısa… Devamını oku »

sinan
sinan
8 yıl önce

Agirsiklet boks izlemek isteyen youtube den 70’li yillarin boksorlerini izlesin. Hepsi muthis. Hepsi denk kuvvetler. MuhammedAli efsane. Cunku onu efsane yapan o muazzam boksorler.Foreman, ken norton, joe fraizer, ernie shawers, ron lyle ve daha niceleri. Neymis o yillardaki adamlar be. Simdikiler onlarin karsina ciksa aninda pert olurdu.1990 larda guzel. Tysonlar ewanderler, lennox levis be vitali clitcko. Ama 2000lerin bu zamanlari… Devamını oku »

sinan
sinan
8 yıl önce

Muhammed Ali’nin yendigi adamlar tam felaket. Hepsi hareketli. Hem de 15 raund maclar cikariyorlar. Resmen o yillarin boks maclarinin hastasi oldum. Jochua da M . Ali fizigi var. Ben de onun gibi okur demistim ama son macinda gordugum hepimiz abartmisiz adami..

sinan
sinan
8 yıl önce

Eubank biraz daha sabretsin. Glovkin ona ringte nasil dayak yiye yiye gezilir gosterecek.Inanilmaz adam golovkin.

imparator 81
imparator 81
8 yıl önce

Halo kardeş ben 5 yıldır çalışıyorum. Ama benim kuzenim var tam bir genetik mutant. Kuzenim hayatı boyunca hiç ağırlık çalışmadı güçlü olduğunu bildiğimden birgun ona bench denettim tam 100 kilo kaldirdi. O çalışsa eğer beni kesin geçer ama dediğin gibi 200 ve yukarilari gerçekten çok zor .

T-FURY
T-FURY
8 yıl önce

eğer sizin öve öve bitiremediğiniz joshua buysa wlad-fury-wilder-povetkin karşısında düşünemiyorum…birde arkadaşlar bu adam hızlı değil nerden çıkarıyorsunuz hızlı olduğunu…eywallah yumrukları seri atıyor ama adam değnek yutmuş gibi sıfır esneklik..vücudu hızlı değil ayakları hızlı değil..eskiv bile yapamıyor…wlad-fury-wilder ve povetkin bunu haşat ederler…hatta bana göre hayemakerda fena dövecek bunu

dogan
dogan
8 yıl önce

ben bircok arkadasa katilmiyorum

joshua cok iyi performans ortaya koydu

wilder i cok net paketler

Bankacı
Bankacı
8 yıl önce

Joshua ,
Gucü Mike Tyson
Yumruk vuruş hızı Ali
Tekniği Ali
Gözükara ligi Tyson
Oyuna hakimiyeti Ali,-Tyson
Tek eksiği gardini dusuk tutmuyor.konuda yapsa Ali gibi olurdu-Ali tektir-o kadarda olmasın.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce
Reply to  Bankacı

Kardeşim yumruk gücü iyi de teknik sıfır ya bir de ali ile mukayese etmişsin 🙂 savunma da yok

T-FURY
T-FURY
8 yıl önce
Reply to  Abdullah

ayrıca hızlı değil,esneklik yok,vücut hareketleri yok,ayak oyunları yok,kafa hareketleri yok eskiv bile yapamıyor isabetli yumrukları rahat yiyor…fury e göre çok yavas…

Murat
Murat
8 yıl önce

Uzman arkadaşın yorumunun altına imzami atarım tamamen aynı fikirdeyim

Yücel
Yücel
8 yıl önce

Joshua yı ilk günden beri destekliyorum ve gelecek adına çok ümitliyim wladimir gibi uzun bir ambargo koyacaktır ama kendisni geliştirmesi gerek su haliyle povetkin veya fury karsısında pek şansı yok cok agır kalıyor bazen povetkin gibi hızlı bir adam joshua yı yenebilir

Kaptan
Kaptan
8 yıl önce

Bence Joshua dün ayrı bir stresliydi. Zaten 1.round sonunda zilden sonra rakibe vurdu. İleri ki maçlarında daha rahat olacağını ve dolayısıyla da dün tam sergileyemediği performansını da sergileyeceğini düşünüyorum.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

Arkadaşlar jasua’nın avantajları
1)uzun boylu olması
2)sert yumruklara sahip olması

dezavantajları

1)çok seri değil
2)düz dövüşüyor,teknik yok,stil yok,savunma yok
3)ayak hareketleri vücüt hareketleri yapamıyor
4)uzun raundları kaldırabilecek fiziki yeterliliğe sahip değil…

boyuna denk biraz sağlam bir böksör ile maç yapsın,vilder,povetkin,wlad,furyy hepsi de indirir onu

SoNer
SoNer
8 yıl önce
Reply to  Abdullah

aynen katılıyorum. wilder’daki atletikliğin yarısı yok joshua’da. wilder 2-3 kg kas yaparak bir kilo arttırsa yeter. delioğlan fury de joshua’nın yakışıklı suratını dağıtır.

Başa dön tuşu
81
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.