İranlı Kadın Boksöre Yakalama Emri


İran’ın ilk kadın boksörü Sedef Hadim, Fransa’da çıktığı maçtan zaferle ayrıldı ama İran’ın kıyafet kurallarını ihlal ettiği suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Hadim ülkesine dönemiyor.

İran’ın ilk kadın boksörü yurtdışında çıktığı maçta boks kıyafetleri giydi. Ülkesinde hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İran’ın ilk kadın boksörü Sedef Hadim, ülkesini temsilen Fransa’da, ülkesinin bayrağının renklerindeki boks giysileriyle resmi maça çıktı. Fransız rakibini mağlup etti.

Ülkesinde bir kahraman olarak karşılanmayı bekliyordu ancak öyle olmadı. 24 yaşındaki boksör, ringde kısa tişört ve şort giydiği için, İran’ın zorunlu kıyafet kurallarını ihlal etmekle suçlandı. Hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ünlü boksör, bu karar üzerine İran’a dönmekten vazgeçti. Hadim, İran’ın spor alanındaki yetkili isimlerin onayını alsa da, halk tarafından yargılanmamak adına, ancak yurt dışındaki maçlarda dövüşebiliyordu. Sadece Hadim hedefte değil, Fransa’daki müsabakayı organize eden İran doğumlu eski dünya boks şampiyonu Mahyar Monshipour hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

3
Yorumlar

2 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
safkanunstoppablewilderpunch☪Samsunlu☪ Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Patlak Wilder
Üye
★★★★
Patlak Wilder

Kodumun yobazları israil lideri olsamda katletsem bombalasam o iranı aşşağılık köpekler

anti_poşetking
Üye
★★★★★
anti_poşetking

selmanim katiliyorum +1903

safkan
Üye
★★★
safkan

Herhangi bir kadın bunlara soyunsa hoşlarına gider ama başka yerde kapanacak. Yani tamamiyle cinsellik-bencillik denkleminde bir kafa yapısı. Kadın bunlar için sadece cinsel obje, insan falan değil.