Boks

Joshua – Fury Maçı İçin Onaylanan Tarih Belli Oldu!


WBO-WBA-IBF-IBO Ağır Sıklet Şampiyonu Anthony Joshua ile WBC-Ring Magazine Ağır Sıklet Şampiyonu Tyson Fury, Suudi Arabistan’da unvan birleştirme maçı yapacak. Maçın tarihi, maçın yapılacağı arena tamamen Suudi Arabistanlı yatırımcılara ait.

Geçtiğimiz gün İngiliz boks organizatörü Eddie Hearn; Ağustos ayında iki hedef tarih olduğunu doğrulamıştı. Bu tarihler 7 Ağustos ve 14 Ağustos’tu.

Tyson Fury ile çalışan İngiliz boks organizatörü Frank Warren; Anthony Joshua ile Tyson Fury arasındaki mücadelenin 14 Ağustos’ta olması için bu tarihin kabul edildiğini doğruladı. Suudi Arabistanlı yatırımcıların sağlayacağı mali güvenceleri bekledikleri için sözleşmeyi hala imzalamadıklarını söyledi ancak; bunun çözüleceğinden oldukça emin olduğunu da ifade etti.

Warren ve Fury, maçın ihale ücreti için sunulan fonlarla ilgili belgelenmiş bir argüman almayı bekliyor.

Bu anlaşma yakında sonuçlandırılmazsa, Fury’nin Temmuz ayında başka biriyle maça çıkma ihtimali var. Tyson Fury, 1 yıldan uzun süredir maça çıkmadı ve aktif kalması gerekiyor. Hal böyleyken; böylesine büyük bir maçın resmiyet kazanmalı ve hemen sonuçlandırılması gerekiyor.

Frank Warren: “Eğer bu işlemler hızlı yapılmazsa, (Tyson Fury) Temmuz ayında (maça) çıkmak istiyor. Bu yüzden; bir şeylerin çok çabuk olması gerekiyor.”


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu