Boks

Juergen Braehmer Köşeden Döndürmedi!

Juergen Braehmer

Heyecanla beklenen WBA Hafif Ağır Sıklet Dünya Şampiyonluk gecesi Almanya’dan canlı yayınla Kanaltürk ekranlarında başladı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı.

Agron Dizila vs. Grigol Abuladze

Gecenin ilk karşılaşamsı Agron Dizila ile Grigol Abuladze arasında gerçekleşen Hafif Ağırsıklet karşılaşması oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert başladı. Grigol Abuladze çok sert direk yumruklar atıyordu. Neredeyse ilk roundda nakavt görülebilirdi fakat Abuladze, ilk roundda sağ dirseğinden sakatlık geçirdi. Doktor kontrolünden gelen Abuladze, maça devam etmeme kararı aldı ve karşılaşmayı kaybetti. Karşılaşmayı kazanan taraf Agron Dizila oluyor.

Mateusz Masternak vs. Carlos Ailton Nascimento – WBA Kıtalar-Arası Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması Mateusz Masternak vs. Carlos Ailton Nascimento arasında gerçekleştirilen WBA Kıtalar-Arası Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundunda boksörler birbirlerini tarttı. Fakat ilk roundda bir adım önde olan isim Carlos Ailton Nascimento oldu. Karşılaşmanın ikinci roundunda Masternak ipleri eline aldı. Hemde öyle böyle değil. Rakibine sert darbeler vurmaya başlayan Masternak, bu roundda nakavtı yakaladı. Mateusz Masternak, karşılaşmayı 2. roundda nakavt ile kazandı.

Juergen Braehmer vs. Konni Konrad – WBA Dünya Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin ana karşılaşması Juergen Braehmer vs. Konni Konrad karşılaşması başladı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi. Karşılaşmada WBA Dünya Hafif Ağırsıklet Unvanı ortadaydı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert başladı. İkili birbirini tartmak yerine nakavt arayışı içerisine girdi. Karşılaşmada çok sert yumruklar ilk rounddan itibaren atılmaya başladı. Karşılaşmanın ikinci roundu birinci rounda göre çok çok ortada ve yumuşak geçti. Her iki boksör de birbirini tartmaya başladı. Üçüncü roundda ikinci round gibi geçti. Birbirlerinin boşunu arıyorlardı. Dördüncü roundda karşılaşma tekrar hareketlenmeye başladı. Beşinci round, birinci roundun aynısı oldu. Çok sert geçti. Fakat karşılaşmada haka bir nakavt yoktu. Karşılaşmanın altıncı roundu herkesi ayağa kaldırdı. Juergen Braehmer’in rakibi Konni Konard’a attığı yumuruğun ardından Konard yerde kaldı. Ayağa kalkan Konard, karşılaşmaya devam etti. Yedinci roundun son saniyeleri çok hareketli geçti. Round bitti ve sporcular köşesine gitti. Fakat Konni Konard’ın köşesinde bir hareketlilik vardı. Hakem Konard’ın köşesine gittiğine devam etmeme kararı aldığı açıklandı. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Juergen Braehmer oldu. Braehmer, WBA Dünya Hafif Ağırsıklet Unvanını korumuş oldu.

Noel Gevor vs. Daniel Alejandro Sanabria
Gecenin dördüncü karşılaşması Noel Gevor ile Daniel Alejandro Sanabria arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundu ortada geçti. Boksörler birbirini tartıyordu. İkinci round biraz daha sert geçti. Bu roundun galibi Sanabria oldu. Üçüncü round çok sert geçti. Daniel Alejandro Sanabria sert ymruklar atıyordu. Noel Gevor ise bu yumruklara karşılık vermekten kaçmıyordu. Noel Gevor’un yüzünde deformasyon oluşmaya başladı. Dördüncü roundda Noel Gevor ipleri eline aldı. Beşinci roundda Noel Gevor’un aldığı darbeler yüzündeki deformasyonu iyice arttırmıştı. Roundun son saniyelerinde Gevor baskıyı eline almıştı fakat round zili çaldı. 6. roundda Arjantinli Daniel Alejandro Sanabria’dan 1 puan hakem tarafından silindi. Yedinci roundda Noel Gevor ipleri eline aldı. Ermeni boksör Noel Gevor 8, 9 ve 10. roundda da ipleri elinden bırakmadı ve rakibi Sanabria üzerindeki baskısına devam etti. 10. roundun sonunda baskıyı arttırdı Noel Gevor fakat yine de nakavt gelmedi. 10 round sonunda artık hakemlerden gelecek olan puanla kazanan belli olacaktı. Gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf Noel Gevor oldu.

 

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
6 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Soner
Soner
6 yıl önce

Brehmerin defterini kovalev duzer.

hayemaker
hayemaker
6 yıl önce

bu adamın sikletinde rahat 6*7 tane süper adam var madem bu kadar yaşı ilerlemiş bu kadar maç yapmış herkezi ipe diziyo ulan bitanede kayda değer adamla maç yap teneke ? kovalev – fonfara – beterbiev – hopkins – stevenson daha sayimmi uyuz olmaya basladım bu adama hep önüne tokatlıcagı adamlar çıkarıyolar bide dünya şampiyonu demeleri yokmu ayar oluyorum..kovalevle maç yapsan… Devamını oku »

Mike tyson
Mike tyson
6 yıl önce

Hayemaker com iyi yazmissin.kolay rakiplerle bu is olmaz.

yücel
yücel
6 yıl önce

Kalesik alman politikası . dandik rakiplerle dövüştürülen bir şampiyon . Aldıgı kemerde öyle cok önemli bir kemer degil zaten . Kovalev le felan kapışsa öldürür bunu kovalev 😀

Soner
Soner
6 yıl önce

Kovalev’in yerinde olsam bu Brehmer denen kekoya bir maç teklifi yapardım.

Wilder
Wilder
6 yıl önce

Arkadaşlar Chris eubank ın maçı ne zamn ?

Başa dön tuşu
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.