Julius Indongo’ya Namağlup Rakip!


lipinets-indongo

15 Nisan’da İskoçya’da ringe çıkan ve İskoç şampiyon Ricky Burns’ü puanla mağlup ederek WBA, IBF ve IBO’nun yeni süper hafif sıklet dünya şampiyonu olan Namibyalı boksör Julius Indongo’nun bir sonraki rakibi belli oldu.

Indongo vs. Burns Özet

IBF’ten yapılan açıklamaya göre Indongo’nun kemerini 12 maçta yenilgisiz Kazak boksör Sergey Lipinets karşısında savunması gerekiyor.

Süper hafif sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından olan ve 12 rakibinin 10’unu nakavt etmeyi başaran Lipinets, Indongo için oldukça zorlu bir rakip olarak görünüyor.

Indongo’nun Lipinets ile ringe çıkmaması halinde ise IBF süper hafif sıklet kemeri boşa çıkacak ve federasyon Lipinets’e boştaki kemer için yeni bir rakip atayacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

7 Yorum - "Julius Indongo’ya Namağlup Rakip!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
About Billions
Üye
★★★
About Billions
İndongo, burns maçından sonra sitede çok tutuldu. Kendisinin de ifade ettiği gibi zor bi hayat, sınırlı koşullar altında dünya şampiyonu olarak saygıyı çok fazla haketti. Bu çok önemli bi olay olsa da boksun gerçekleri de var. Lipinets, çok sert bi boksör. Kickboxtan gelme bi boksör olduğu için ayakları da oldukça iyi. Vücut hareketli çok iyi olmasa da iyi, dayanıklı, çenesi… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George

Golovkin orta siklette neyse Terence Crawford Welter ve süper hafifte odur bence. Beni esas heyecanlandıran olası bir Crawford vs Golovkin maçı.

Canki
Üye
★★★
Canki

Aynen mukemmel bir mac olur du 1 2 sene icinde olmazsa eger GGG acisindan daha sikinti olabilir crawford giderek yukseliyor GGG ise suan en iyi zamaninda degil son macindaki performansi ortada

About Billions
Üye
★★★
About Billions
Ben golovkin vs crawford maçını pek olası görmüyorum. Fiziki fark olmasa, güzel olabilirdi ama çok büyük bi fark var. Postol karşısında bile çok ufak kalmıştı crawford fiziken. Golovkin ortasiklete bile büyük bence fiziki olarak. Şu an aralarında 9 kgye yakın bi fark var golovkinin siklet inmesi de hayli zor olduğu için crawford, üç siklet çıkmalı ki bu da kısa bi… Devamını oku »
Canki
Üye
★★★
Canki

Sergey lipinets ismini bi kenara yazin yeni GGG olabilir

ahmet kurt
Üye
★★★★
ahmet kurt

sergey lipinets i yorumlar üzerine şimdi biraz izledim. her ne kadar crawford ve golovkin potansiyeli görmesem de kontraları, vücut ve bacak hareketleri, tekniği ve stili ile biraz lomachenko ya benzettim. tabi 3-5 dakikalık videolarla pek birşey anlaşılmaz. indongo maçı sonrası kalitesini görürüz.

Tolga
Üye
Tolga

İndongo ya helal olsun adam rusyada eduardi yendi sonra İngiltereye gitti Burns u raund vermeden yendi şimdide zor bir rakip seçmiş korkusuz bir boksör umarım kazanır ama işi zor lipinets kaliteli bir boksör