Boks

Julius Indongo’ya Namağlup Rakip!


lipinets-indongo

15 Nisan’da İskoçya’da ringe çıkan ve İskoç şampiyon Ricky Burns’ü puanla mağlup ederek WBA, IBF ve IBO’nun yeni süper hafif sıklet dünya şampiyonu olan Namibyalı boksör Julius Indongo’nun bir sonraki rakibi belli oldu.

Indongo vs. Burns Özet

  IBF’ten yapılan açıklamaya göre Indongo’nun kemerini 12 maçta yenilgisiz Kazak boksör Sergey Lipinets karşısında savunması gerekiyor.

  Süper hafif sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından olan ve 12 rakibinin 10’unu nakavt etmeyi başaran Lipinets, Indongo için oldukça zorlu bir rakip olarak görünüyor.

  Indongo’nun Lipinets ile ringe çıkmaması halinde ise IBF süper hafif sıklet kemeri boşa çıkacak ve federasyon Lipinets’e boştaki kemer için yeni bir rakip atayacak.


  0 0 vote
  Article Rating

  Fight Club

  For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

  İlgili Makaleler

  Abone ol
  Bildir
  7 Yorum
  En Eskiler
  En Yeniler En Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  About Billions
  About Billions
  4 yıl önce

  İndongo, burns maçından sonra sitede çok tutuldu. Kendisinin de ifade ettiği gibi zor bi hayat, sınırlı koşullar altında dünya şampiyonu olarak saygıyı çok fazla haketti. Bu çok önemli bi olay olsa da boksun gerçekleri de var. Lipinets, çok sert bi boksör. Kickboxtan gelme bi boksör olduğu için ayakları da oldukça iyi. Vücut hareketli çok iyi olmasa da iyi, dayanıklı, çenesi… Devamını oku »

  Luis Ortiz
  Luis Ortiz
  4 yıl önce
  Reply to  About Billions

  Golovkin orta siklette neyse Terence Crawford Welter ve süper hafifte odur bence. Beni esas heyecanlandıran olası bir Crawford vs Golovkin maçı.

  Junkie
  Junkie
  4 yıl önce
  Reply to  Luis Ortiz

  Aynen mukemmel bir mac olur du 1 2 sene icinde olmazsa eger GGG acisindan daha sikinti olabilir crawford giderek yukseliyor GGG ise suan en iyi zamaninda degil son macindaki performansi ortada

  About Billions
  About Billions
  4 yıl önce
  Reply to  Luis Ortiz

  Ben golovkin vs crawford maçını pek olası görmüyorum. Fiziki fark olmasa, güzel olabilirdi ama çok büyük bi fark var. Postol karşısında bile çok ufak kalmıştı crawford fiziken. Golovkin ortasiklete bile büyük bence fiziki olarak. Şu an aralarında 9 kgye yakın bi fark var golovkinin siklet inmesi de hayli zor olduğu için crawford, üç siklet çıkmalı ki bu da kısa bi… Devamını oku »

  Junkie
  Junkie
  4 yıl önce

  Sergey lipinets ismini bi kenara yazin yeni GGG olabilir

  Arsenik Cemal
  Arsenik Cemal
  4 yıl önce

  sergey lipinets i yorumlar üzerine şimdi biraz izledim. her ne kadar crawford ve golovkin potansiyeli görmesem de kontraları, vücut ve bacak hareketleri, tekniği ve stili ile biraz lomachenko ya benzettim. tabi 3-5 dakikalık videolarla pek birşey anlaşılmaz. indongo maçı sonrası kalitesini görürüz.

  Tolga
  Tolga
  4 yıl önce

  İndongo ya helal olsun adam rusyada eduardi yendi sonra İngiltereye gitti Burns u raund vermeden yendi şimdide zor bir rakip seçmiş korkusuz bir boksör umarım kazanır ama işi zor lipinets kaliteli bir boksör

  Başa dön tuşu