Boks

Jurgen Braehmer Yeni Rakibini Bekliyor!

http://www.bokshaberi.com/wp-content/uploads/braehmer.jpg

WBA hafif ağır sıklet şampiyonu Jurgen Braehmer, son karşılaşmasında Oldenburg’da çıktığı maçta Polonyalı rakibi Pawel Glazewski’yi ilk roundun 43 saniye içerisinde nakavt etmeyi başararak unvanını üst üste 3. kez korumayı başardı.

Solak şampiyon, rakibinin karaciğerine attığı yumrukla Polonyalı boksörü acı içerisinde yere indirmeyi başarırken, 10 saniye içerisinde ayağa kalkamayan Pawel Glazewski ise profesyonel boks kariyerinde ilk kez çıktığı dünya şampiyonluğu maçından acı hatıralar ile ayrılmak zorunda kaldı.  Braehmer, 45. Galibiyetini elde ederken, 33. Kez nakavt gerçekleştirmiş oldu.

36 Yaşındaki Alman şampiyonun önümüzdeki yılın Mart ayı içerisinde bu kez Rostock şehrinde unvanını savunmak için ringe çıkacağı duyuruldu. Karşılaşmanın tarihi için ise 21 Mart tarihi planlanmakta.

Braehmer – Glazewski gecesinde gerçekleşen diğer karşılaşmalar içerisinde WBA Kıtalar arası ve Avrupa süper yarı orta sıklet şampiyonluklarının sahibi Jack Culcay, Fransız rakibi  Karim Merroudj’i 12 round sonrasında puanla mağlup ederek iki unvanını birden savunmayı başardı. IBF Uluslar arası şampiyonu süper orta sıklet boksör Tyron Zeuge ise Hırvat Stpjean Bozic maçında belki de kariyerinin en parlak performansını ortaya koyarak rakibine 5. round sonrasında maçtan çekilmeye zorladı ve böylece unvanını korumak  ile birlikte yenilmezliğini de sürdürmüş oldu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.