Boks

Kadınlar Kemer Birleştirme Maçı Eylül’de


Tüm zamanların en başarılı kadın boksörleri arasında gösterilen Dünya şampiyonu Norveçli Cecilia Braekhus, 13 Eylül’de Danimarka’nın başkenti Kopenhag şehrinde gerçekleştireceği unvan maçıyla tarih yazmaya hazırlanıyor.

Yarı orta sıklette WBC, WBA ve WBO unvanlarının sahibi konumundaki Braekhus, Hırvat rakibi IBF şampiyonu Ivana Habazin’i mağlup etmesi halinde kadınlar boksunda profesyonel kariyerinde tüm kemerleri birleştiren ilk boksör olarak tarihe geçmiş olacak. Tabii ki, aynı durum Hırvat kadın boksör Ivana Habazin için de geçerli.

Son maçında Jessica Balagoun’u mağlup ederek unvanlarını koruyan Braekhus, Mart ayında IBF unvanının sahibi olan Hırvat rakibi karşısında 26. Profesyonel karşılaşmasında 26. Galibiyeti elde etmeye çalışacak.

Sauerland Kulübünün organizasyonundaki gecenin ilan edilen bir diğer karşılaşmasında ise iki Norveçli süper orta sıklet boksör, Tim-Robin Lihauag ve Simen Smadaal, 2001 yılından beri ilk kez iki Norveçli boksörün birbirine rakip olacağı maçta yeni bir ilk yaşatmış olacaklar.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu