Boks

Bu Kez de Kaybedersek İstifa Ederim


26 Temmuz’da Manchester’da gerçekleşecek zorlu kapışma öncesi Dereck Chisora’nın antrenörü Don Charles, boksörünün bu maçı kaybetmesi halinde kendi görevine son vereceğini iddia etti !

Avrupa şampiyonluğu ünvanının Dereck Chisora tarafından ortaya konması ve İngiltere şampiyonluğunun yanı sıra, kazanan boksörün WBO sıralamasında Wladimir Klitschko’nun rakibi olmaya hak kazanacağı maç öncesi her iki boksör de son hazırlıklarına girmiş durumdalar. Sosyal medya üzerinden ve çeşitli medya bağlantıları üzerinden atışmalar devam ederken, Dereck Chisora ve antrenörü bu kez  Tyson Fury’den rövanşı almak niyetinde !

İki boksörün ilk karşılaşması 2011 yılında gerçekleşmiş ve kazanan 12 round sonrasında Tyson Fury olarak rakibinden kaparak İngiltere şampiyonluğunun da sahibi olmuştu.

Don Charles, ilk maç ile kıyaslandığında ise Chisora’yı bugünlerde daha tecrübeli ve formda olduğunu gözlemlendiğini ileterek ilk karşılaşmadan bu yana Chisora’nın kendisini daha fazla geliştirdiğini iddia etmekte.

İlk karşılaşma da Chisora, fazla sayılabilecek bir kilo ile maça çıkmış ve o dönemlerde iptal olan iki kez Klitschko maçı sebebi ile de psikolojik açıdan iyi olmadığı bir döneme denk geldiği bilinmekteydi.

Tüm bunlarla birlikte ise Nijerya doğumlu çalıştırıcı, futbolda yaşanan Teknik Direktör başarısızlıkları ve istifalarını örnek göstererek de bu maçta başarılı olamamaları halinde Chisora’nın köşesindeki görevine son vereceğini ifade etti.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu