Kell Brook Hedefini Açıkladı!


brook-garcia

Önümüzdeki Cumartesi İngiltere’nin Sheffield kentinde düzenlenecek ve NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanacak gecede IBF yarı orta sıklet dünya şampiyonluğunu Kanadalı Kevin Bizier’e karşı savunacak olan Kell Brook, bu maçtan sonraki dev planını açıkladı.

CcsC_apUkAEUeMm

Uzun süre Amir Khan’la ringe çıkmak için bekleyen, fakat Khan’ın orta sıklete çıkıp Canelo ile karşılaşacağını açıklaması üzerine hayal kırıklığına uğrayan Brook, Khan’ın bu hareketi kendisinden korktuğu için yaptığını, kendisine kaybetmenin Khan’ı bitireceğini, halbuki Canelo’ya kaybettiğinde “Ben orta sıklet değilim, Canelo  cüsse olarak benden çok büyüktü, bu yüzden yenildim” diyerek işin içinden çıkacağını iddia etti.

Kevin Bizier’i nakavtla yeneceğini iddia eden Brook, daha sonra yaz sonu Amerikalı WBC şampiyonu Danny Garcia ile kemerleri birleştirmek istediğini ifade etti.

Amir-Khan-Danny-Garcia-2_2795831

Brook’un bu tercihi yapmasında Danny Garcia’nın WBC şampiyonu olmasının yanında, Amerikalının 2012 yılında Amir Khan’la ringe çıkması ve Khan’a kariyerinin en ağır nakavtlarından birini yaşatmış olmasının etkisi olduğu düşünülüyor. Brook’un Garcia’yı yenerek Khan’a “sende daha iyiyim” mesajı vermesi ve bu şekilde Khan’ı önümüzdeki yıl İngiltere’de gerçekleşecek dev bir maç için ringe çıkmaya zorlayacağı öngörülüyor.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

9 Yorum - "Kell Brook Hedefini Açıkladı!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Amir khan korkudan değil bence paradan dolayı tercih yapıyor.brook maçında 10 milyon dolar alacaktı ama şimdi canelo maçında en az 20 milyon dolar alır.khan floydun peşinden çok koştu sebebi yeneceginden ziyade kaldıracağı paraydi.amir khan kell broktan daha teknik ve hızlı bir bokscu.kell brookun artısı sert olması.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Bu arada miguel cotto 11.06.2016 da ringe cikacakmis ama rakip belli değil. Benim tahminim Juan manuel marguez,liam smith,erislandy lara ile maç yapabilir.büyük ihtimal kemer maçı için ringe çıkar.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Parfon 18.06.2016 olacak tarih.

Abdullah yılmaz
Üye
★★
Abdullah yılmaz

KEL BROK ÇOK TEMİZ DÖVÜŞÜYOR. HAK EDİYOR BU KARİYERİ

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE
Garcianin kell brooku yenmesi çok zor.bu sikletin şuan en iyisi keith thurman ile kell brook. Garcia lucas martini , Petersonu ecel terleri dökerek yendi iki maçta dengedeydi.guereroyuda kolay yenmesi.Garcia kell broktan hızlı ama kell brook garciadan çok daha sert ve indirici yumruklar atıyor darbeleri de kolay kaldırıyor.porter maçında okadar net yumruklar almasına rağmen banamisin demedi.kell brooku bu siklette sadece keith… Devamını oku »
Roman
Üye
★★
Roman

Maidana Nin suanki halini gorsen taniyamazsin. Şuan geri dönemez. Çok şişman.

Duke
Ziyaretçi
Duke

Lucasi cok basite aliyorsun

Duke
Ziyaretçi
Duke

Ayrica sertlik konusunda sana katilmiyorum. Garcia bu konuda brooktan asagi kalmaz hatta fazlasi oldugunu dusunuyorum. Su an bile dusununce garcianin ölumcul kroseleri hemen akla geliyor

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Görüslerinize saygı duyarim.benim görüşüm kell brook garciadan daha sert dövüşen bir bokscu.lucasi hafife almiyorum.lucas kaliteli bir bokscu ama kell brook ayarında bir bokscu değil.lucas son maçında postola resmen ezilerek kaybetti.maidana zaten sakatti bende döneceğini düşünmüyorum ama çevresindekiler dönmesini istiyormuş.