Kovalev ve Pascal Arasındaki Irkçılık Polemiğinin Sebebi İşte Bu Tweet!


kovalev-pascal-rematch (14)

Bu Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece saat 4’te NTV Spor’dan canlı yayınlanacak dev maçta Kanada’da karşı karşıya gelecek olan Sergey Kovalev ve Jean Pascal’ın maç öncesi basın toplantısında olaylar çıkmış, Pascal Kovalev’i ırkçılıkla suçlarken, Kovalev’in antrenörüne de bir ırkçıyı çalıştırdığı için utanması gerektiğini söyleyerek önüne muz fırlatmıştı.

Peki bu olayların kökeni nereye dayanıyor?

Her şey Kovalev ile WBC şampiyonu Adonis Stevenson’ın Twitter üzerindeki kavgasıyla başladı. Twitter üzerinden sürekli atışan ikili birbirlerine sürekli meydan okuyor, hakaretlere varan ifadeler kullanıyordu. Bir gün Kovalev işi abartıp Adonis’i maymuna benzetince olanlar oldu.

adonislooksgreat

Üzerinde maymun resmi olan bir tişört olan çocuğu eliyle gösteren Kovalev, resmin altına da “Adonis ne kadar güzel görünüyor!!!” yazınca bir anda kendisini ırkçılık suçlamalarının tam ortasında buldu.

Kovalev’in yeteri kadar eleştiri alacağını bilen Adonis ise bu tweet’e aynı şekilde karşılık vermedi ve sadece “Classy!” yani “Ne kadar klassın!” şeklinde ironik bir mesajla cevap vermekle yetindi.

Daha sonra bir açıklama yayınlayan Kovalev ise, bu ifadeyi asla ırkçılık yapmak için kullanmadığını, antrenörünün siyahi birisi olduğunu ve çalıştığı spor salonunda onlarca siyahi boksörle antrenman yaptığını belirtip, bu ifadeyi sadece şaka yapmak için kullandığını, siyahi veya diğer ırklardan hiç kimseyle hiç bir sorunu olmadığını açıkladı.

İki boksör daha önce de birbirlerini tavuğa ve hindiye benzeten görseller yayınlamıştı.

adoniskovalevchicken kovalevadonischicken

 

İşte Pascal ve Kovalev’in son basın toplantısındaki ırkçılık suçlamalarının temeli bu olaya dayanıyor.

kovalev-pascal-rematch (24) kovalev-pascal-rematch (23) kovalev-pascal-rematch (14) kovalev-pascal-rematch (13) kovalev-pascal-rematch (20)


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

2 Yorum - "Kovalev ve Pascal Arasındaki Irkçılık Polemiğinin Sebebi İşte Bu Tweet!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Lewis
Ziyaretçi
Lewis

Kim ırkçılık yapıyor sa dünya nın en rezil yaratıgı da odur

Rømâñ Gøñžâléž
Ziyaretçi
Rømâñ Gøñžâléž

Lan kovalev tavuk güldürdü. 😀