Boks

Kovalev’in 2016’daki Rakibi Kim Olacak? Kübalı Mı? Yoksa Ermeni Mi?


barrera-murat

12 Aralık 2015’te, Türkiye saatiyle 13 Aralık 2015 Pazar sabaha karşı Sergey Kovalev’in 2016’daki rakibi California’da belirleniyor.

Bir taraftar Kübalı Sullivan Barrera, 16 maçta 16 galibiyet.

Diğer tarafta Ermeni asıllı Alman Karo Murat, veya gerçek adıyla Karen Muratyan. 30 maçta 27 galibiyet, 2 mağlubiyet, 1 beraberlik.

IBF ünvan maçı için eliminasyon niteliği taşıyan maçın galibi 2016’da Sergey Kovalev’in rakibi olmaya hak kazanacak ve muhtemelen 2016 yılının bahar aylarında Kovalev’in karşısına çıkacak.

Barrera’nın favori olduğu maçta Murat da daha önce Bernard Hopkins’e puanla kaybettiği dünya şampiyonluğu için tekrar ringe çıkma yolunda sürpriz kovalayacak.

Eski bir yarı ağır sıklet olan 1.88’lik Barrera, hafif ağır sıkletin Andrzej Fonfara ile birlikte en devasa cüsseli boksörlerinden biri.

Geçtiğimiz hafta WBC kemeri için düzenlenen eliminasyon maçında Eleider Alvarez ve Isaac Chilemba karşılaşmış, yakın geçen maçta Adonis Stevenson’ın rakibi Kolombiyalı Eleider Alvarez olmuştu.

Bakalım bu maçta Sergey Kovalev’in rakibi kim olacak?

Gecede orta sıkletin yükselen yıldızlarından Kafkasyalı Rus boksör Arif Magomedov’un da ringe çıkacağını hatırlatalım.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Sulliva barrea maçı rahat alıp kovalevin rakibi olur ama kovalev barreaya 8.raundu bile göstermez.2016 nin ağustosunda yada eylülünde André ward kovalev maci olur gibi o olmazsa stevensonla kovalev maci artık kaçınılmaz olur.

Erkan
Erkan
6 yıl önce

Pascal değil miyd??

Başa dön tuşu