Kuzey İrlandalı Şampiyon Burnett Mi, Kazak Türkü Zhakiyanov Mu? Tarihi Unvan Birleştirme Maçı Bu Cumartesi 21:00’de Belfast’tan Canlı Yayınla TV8,5’ta!


21-Ekim-Cumartesi-Kuzey-İrlanda-Boks-Gecesi-Görsel

Bu Cumartesi akşamı Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta gerçekleştirilecek olan boks gecesinde horoz sıkletin kralları çarpışacak.

K.İrlandalı IBF Şampiyonu Burnett, Kazak WBA Şampiyonu İskenderov’a Karşı

Belfast boks gecesinin ana maçında Kuzey İrlandalı IBF horoz sıklet dünya şampiyonu Ryan Burnett ile WBA  federasyonunun dünya şampiyonu Kazak boksör Zhanat Zhakiyanov, unvanları birleştirmek için karşı karşıya gelecek.

Tanıtım Klibini İzlemek İçin Videonun Üzerine Tıklayın

00:49

  Son maçında İngiliz şampiyon Lee Haskins’i mağlup ederek IBF horoz sıklet unvanını eline geçiren 25 yaşındaki Kuzey İrlandalı şampiyon Ryan Burnett’in profesyonel kariyerinde 17 maçta 17 galibiyeti bulunuyor. Bu karşılaşmalarda rakiplerini 9 kez nakavt etme başarısı gösteren Burnett’i Kıbrıslı Türk antrenör Eşref Cevdet çalıştırıyor. Genç şampiyon Burnett’i ilk unvan koruma maçında oldukça zorlu bir rakip bekliyor.

  21 Ekim Cumartesi Kuzey İrlanda Boks Gecesi Görsel 2

  Kuzey İrlandalı şampiyonun bu karşılaşmadaki rakibi ise bu sıkletin bir diğer şampiyonu Zhanat İskenderuli Zhakiyanov olacak. Son maçında ABD’li şampiyon Rau’Shee Warren’ı mağlup ederek unvanı eline geçiren 33 yaşındaki Zhakiyanov’un profesyonel kariyerinde çıktığı 28 karşılaşmada 27 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor. Bu karşılaşmalarda rakiplerini 18 kez nakavt etme başarısı gösteren Zhakiyanov’u, İngilizlerin efsane şampiyonlarından Ricky Hatton çalıştırıyor.

  Ada Boksunun Yıldızları Sahne Alacak

  Kuzey İrlanda boks gecesinin alt maçları da önemli unvan mücadelelerine sahne olacak. Gecenin ikinci ana karşılaşmasında Kuzey İrlandalı Paul Hyland Jr ile İrlanda Cumhuriyeti’nden Stephen Ormond hafif sıklette IBF Avrupa şampiyonluk kemeri için karşı karşıya gelirken, bir diğer Kuzey İrlandalı boksör James Tennyson ile İskoç rakibi Darren Treynor, süper tüy sıklette WBA Uluslararası şampiyonluk kemeri için kozlarını paylaşacak.

  Canlı Yayınla TV8,5’ta

  Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta bulunan 11 bin kişilik The SSE Arena kapalı salonunda gerçekleştirilecek olan mücadele 21 Ekim Cumartesi akşamı saat 21:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında canlı olarak yayınlanacak.


  Haberle ilgili başlıklar: ,

  Benzer Haberler

  Yorumlar

    Abone ol  
  Bildir