Boks

Lara, Alvarez’i, Alverez de Lara’yı Parçalamaya Kararlı!!


canelo vs lara

Canelo Alvarez ve Erislandy Lara, bu sabaha doğru yapılacak PPV boks gecesi öncesi son bir basın toplantısında karşı karşıya geldi. İşte röportajda konuşulanlar:

Canelo Alvarez: “Bu maç önemli çünkü Lara ve ben sıkletimizde en iyi iki dövüşçüyüz. Akılda kalan bir ismi olmayabilir, ama boks dünyasında, herkes onun en tehlikeli rakip olduğunu biliyor. Bu önemli bir galibiyet olacak. Onu nasıl yenerim? Hız, hamleler ve kombinasyonlarla.”

“Nakavtın gelişini tahmin edemezsiniz, kendiliğinden gelir. Bazen ne yaparsanız yapın gelmez. Eğer gelirse, benim lehime olur. Eğer gelmezse, 12 roundluk bir maça hazırım. Tartıya çıkışımı tedirginlikle bekliyorum. Birçok dövüşçü için çalışma döneminin en gergin anıdır. Tartıya çıkmayı ve maçı bekliyorum.”

“Şüphesiz bu benim karşıma çıkacak en iyi rakip. Ama her zaman sert rakipleri arayacağım. En iyi şekilde dövüşmek istiyorum. Bu maç için unvanı önemsemiyorum. Bu maç onur ve ün maçı. Gelecek yıl unvan için mücadele edeceğiz.”

“Çok iyi hamleleri olan bir dövüşçü. Sıkı bir savunması var, ama iyi hareket yeri ayakları değil, bacakları. Görüntüleri izleyip çalışmıyorum. Tarzını biliyorum; zor bir tarza sahip. Ama o tarzı kırmak için hazırlanıyoruz. Zor bir tarz için bir solak için çalıştık. Doğru çalışma arkadaşlarıyla çalıştığımızdan şüphemiz yok. Kolay bir maç değil ama herşeye hazırlıklıyız.”

Erislandy Lara: “Maç yaptığım her dövüşçü benden ağırdı ve hepsiyle baş edebildim, bu yüzden Canelo’nun ağırlığıyla ilgili endişemiz yok. Herkes nasıl rahat hissederse öyle ringe çıkar. Maç günündeki ağırlığından endişem yok. Onu bekleyeceğiz. Neler gösterebileceğini göreceğiz.”

“Cuban stili, bokstaki en iyi stildir. Olimpiyatlarda, uluslar arası turnuvalarda en çok madalyayı kazandığımızı herkes biliyor. Tarih boyunca gösterilen de bu. Çalışmaya, çok çalışmaya devam ediyorum. Bu ülkeye gelen herkes bu fırsatın hayalini kuruyor. Bundan yararlanmam lazım.”


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

gecen defa bir arkadash burada larayi ove-ove bitiremedi) canelo cottoyu da parcaliyacak

Başa dön tuşu