Liverpool Boks Gecesinde Favoriler Sürprize İzin Vermedi, Şampiyon Değişmedi!


flanagan-matthews

NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanan Liverpool boks gecesinde favoriler sürprize izin vermedi, şampiyon değişmedi.

Gecenin ana maçında WBO Hafif Sıklet Şampiyonu Terry Flanagan, 12 rauntluk mücadele sonunda vatandaşı Derry Mathews’i masa hakemlerinin ortak kararıyla mağlup ederek kemerini korudu.

Karşılaşmaya iki boksör de hızlı girerken, tekniğiyle rakibine üstünlük kuran Flanagan ilk rauntları kazanan taraf oldu. 5. raunt itibariyle oyunu dengeleyen Mathews, özellikle iplere sıkıştırdığı anlarda rakibini oldukça zorladı. Maç boyunca bir kaç defa kural dışı dirsek kullanımı nedeniyle Flanagan’ı uyaran karşılaşmanın hakemi Marcus McDonnell, 8. rauntta şampiyonun bir puanını sildi. Bu noktadan itibaren tempoyu artıran Flanagan zaman zaman Mathews’un kontraları karşısında zor anlar yaşasa da rauntlarda üstünlüğü elinden bırakmadı ve 12 raunt sonunda karşılaşmayı masa hakemlerinin ortak kararı ve 117-110, 117-110 ve 115-111’lik skorlarıyla kazanan taraf oldu. Bu sonuçla WBO Dünya Hafif Sıklet Şampiyonluğunu koruyan Terry Flanagan, maç sonu yaptığı açıklamada bundan sonra WBA şampiyonu vatandaşı Anthony Crolla ile kemerleri birleştirme maçına çıkmak istediğini, Crolla ile anlaşma sağlanamaması halinde ise Venezuelalı WBC şampiyonu Jorge Linares’e teklif götüreceklerini açıkladı.

butlersanchez

Gecenin bir diğer önemli maçında İngiliz Paul Butler, Meksikalı rakibi Sebastian Sanchez ile WBO Uluslararası Tüy Sıklet Şampiyonluğu için karşı karşıya geldi.

İlk raunttan itibaren ringe hakim olan Butler, boy avantajını iyi değerlendirerek rakibine üstünlük kurdu. Oldukça hareketli bir oyun kuran rakibine karşı direkt vuruşlar ile mesafeyi ayarlarken, vücuda yaptığı vuruşlarla rakibinin defansına penetre etmeyi başardı. 9. rauntta Sanchez’in karaciğer bölgesine çok sert bir kroşe atan Butler, rakibinini yere serdi ve karşılaşmayı nakavtla kazanmayı başardı. Butler’ın bir sonraki maçında yenilgisiz Kuzey İrlandalı Jamie Conlan ile WBO dünya şampiyonluğu için final elemesi niteliği taşıyan bir karşılaşmada ringe çıkması bekleniyor.

tete

Liverpool gecesinde ringe çıkan bir diğer boksör ise Güney Afrikalı nakavt makinası Zolani Tete’ydi.

12 rauntluk horoz sıklet mücadelesinde Meksikalı Jose Santos Gonzalez ile karşılaşan Tete, başında sonuna üstün götürdüğü karşılaşmanın 2. rauntunda knockdown durumuna getirdiği rakibini 7. rauntta sert bir aparkatla tekrar yere serdi ve mücadeleyi teknik nakavtla kazanarak IBF Uluslararası Süper Tüy Sıklet Şampiyonluk kemerinin yeni sahibi oldu.

Gecenin diğer önemli karşılaşmalarında Tommy Langford, orta sıklette rakibini Lewis Taylor’ı, yarı ağır sıklette de Matty Askin rakibi Simon Barclay’i puanla mağlup etti. Bir diğer önemli isim, 2008 Olimpiyat 3.’sü Vijender Singh ise çıktığı 4. profesyonel maçta süper orta sıkletteki Macar rakibi Alexander Horvath’ı 3. rauntta nakavtla yenerek çıkışını sürdürdü.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

2 Yorum - "Liverpool Boks Gecesinde Favoriler Sürprize İzin Vermedi, Şampiyon Değişmedi!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Roman
Üye
★★
Roman

Rigo neden yoktu?

Firat996
Ziyaretçi
Firat996

Rigo vize islemleri yüzünden maça cikamadi. Vize yuzunden ingiltereye girisinde sorun olmuş. Onun olmadığını gorunce bende izlemedim maclari.