Boks

Lucas Martin Matthysse Büyük Bir Galibiyetin Altına Daha İmza Attı!

27B9F55000000578-0-image-a-7_1429430589437

New York’ta gerçekleştirilen Boks gecesi Bilgehan Demir’in muhteşem anlatımı ilebaşladı.

Lucas Martin Matthysse vs. Ruslan Provodnikov
Gecenin ilk karşılaşması Lucas Martin Matthysse ile Ruslan Provodnikov arasında gerçekleşti. İlk round ortada geçti. 2. roundda Lucas Matthysse’in kaşında bir açılma meydana geldi. 2. roundda Ruslan Provodnikov öne geçti. 3. roundda hemen hemen ortada geçti. 4. roundda seyirciler bir hayli heyecanlandı ve hop oturup hop kalktı. Çok erken bir şekilde nakavt beklenen bu karşılaşma 7. rounda kadar uzandı. 9. roundun sonunda karşılaşma kızışmaya başladı. Her iki taraf da yavaş yavaş gerilmeye başladı. 11. roundda karşılaşma bir hayli hız aldı. Yumrukların ardı arkası kesilmiyordu. Seyirciler yine ayaklanmıştı. Karşılaşma en sonunda 12. rounda kadar geldi. Nakavtın eşiğine kadar gelen karşılaşma puan kararı ile son buldu. Karşılaşmayı 114-114 | 115-113 | 115-113 puanlama ile Lucas Martin Matthysse kazandı. Puanlar hemen hemen yakındı.

Patrick Allotey vs. Patrick Teixeria
Gecenin ikinci karşılaşması Patrick Allotey ile Patrick Teixeria arasında gerçekleşti. 1. round çok hızlı başladı. İki boksör de bu karşılaşmayı kazanmak için hırslıydı. Ganalı boksör Patrick Allotey 1. roundu daha önde kapadı. İkinci roundda çok hızlı başladı. Bu hız karşılaşmanın da hızlı bitmesine yol açtı. Karşılaşmayı 2. roundun 2. dakikasında attığı yumruk darbeleriyle kazanan taraf nakavtla Patrick Teixeria oldu.

Vitaliy Koplenko vs. Lekan Byfield
Gecenin üçüncü karşılaşması Vitaliy Koplenko ile Lekan Byfield arasında gerçekleşti. 8 rounddan oluşan bu karşılaşma başladı. Karşılaşma ilk roundda hemen hemen ortada geçti. İlk roundun sonlarına doğru giderken Lekan Byfield knockdown oldu. Fakat hemen toparlanmayı da bildi. Karşılaşma 4. rounda kadar hemen hemen ortada geçti. 4. rounda ise maç biraz kızışmaya başladı. 8 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşma da tam da 8 round sürdü. 8. roundun sonunda maçı 70 -79 | 70 -79 | 70 – 79 puanlama ile kazanan taraf Vitaliy Koplenko oldu.

Vitor Jones Freitas vs. Guillermo Sanchez
Gecenin dördüncü karşılaşması ise Vitor Jones Freitas ile Guillermo Sanchez arasında gerçekleşti. İlk round her iki taraf için de ortada geçti. İkinci roundda Guillermo Sanchez bir adım öne geçti ve karşılaşmada üstünlük sağlamaya başladı. 3. ve 4. rounda da karşılaşma ortada geçti. 5. rounda da Vitor Jones hızlı başladı ve karşılaşmada üstünlük kurmaya başladı. Her ne kadar üstünlük kursa da, Guillermu Sanhez karşılık vermeye devam ediyordu. 6 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşma tam da 6 round sürdü. 6. roundun sonunda ise 55 – 59 | 55 – 59 | 55 – 59 puanlama ile kazanan taraf Vitor Jones Freitas oldu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
erislandy lara
erislandy lara
7 yıl önce

Matthysse’nin tekniğide çok iyi.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.