Luis Nery Yamanaka’yı Tartışmalı Bir Şekilde Mağlup Etti!


23 yaşındak Meksikalı Luis Nery (26-0) 35 yaşındaki Japon Shinsuke Yamanaka’yı (27-2-2) 2. Rauntta nakavt ederek unvanını kaybetse de maçı kazanmayı başardı.

Nery WBC kemerini tartım veremediği için kaybetmişti. 118 poundluk horoz sıklet maçında 123 poundluk tüy sıklet kilosyla gelen Nery daha sonra 121 pound’a düşmüş fakat yeterli olmamıştı.

Yamanaka kemeri tekrar kazanma şansı olduğu için bu maça çıkmayı kabul etti fakat Nery’nin ağır yumruklarınıa dayanamadı ve birden fazla knock down olduğu maçı teknik nakavtla kaybetti. WBC horoz sıklet kemeri de boşa çıkmış oldu.

İki sıklet yukarıda maça çıkan, bir önceki maçtan sonra doping testini geçemeyen Luis Nery bu maçta da Yamanaka henüz yerde tedavisi devam ederken rakibinin hemen yanı başında ekibiyle birlikte ring içinde sevinç içinde zıplamaya devam etti. Luis Nery ve takımı muhtemelen kutlamalara kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Bu maç benim adıma kazananı olmayan bir maç olarak tarihteki yerini aldı.


Haberle ilgili başlıklar:

9
Yorumlar

6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BoxingActiveKOsAbout BillionsAgnusDeiahmet kurtordinaryus h Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
shinsuke yamanaka
Üye
★★
shinsuke yamanaka

Olmaz ya böyle bişey olmaz birinci maçta doping ikinci maçta kilo fazlası adalet bu değil 35 yaşında ama eşit şartlarda her türlü yener yamanaka bu üç kâğıtçıyı…

ordinaryus h
Üye
★★★★
ordinaryus h

Kilodan mıdır bilmem ama nery’nin sol direği bile yamanaka’yı düşürmeyi yetti. kilonun mutlaka bir etkisi vardır ama yamanaka’nın da abartılmış olduğunu ve emekli olması gerektiğini gösterdi bu maç.

Nery için Maça 122 poundda çıkmak da ayrı bir rezillik. Neredeyse bir üst siklet sınırında çıkıyorsun. Yamanaka maçı kabul etmemeliydi. Bakalım 122 poundda nery, rey vargas karşısına çıksaydı ne yapabilirdi?

Ahmet Kurt
Üye
★★★★★
Ahmet Kurt

nery solak boksör olduğu için jabı sağ direği oluyor. ordi nin yorumunda yanlışlık olmuş. yamanaka abartıldığı için herhangi bir boksöre yenilmesini istiyordum. ama ne yalan söyliyeyim luis nery ile yaptığı 2 maçta da çok üzüldüm. o masum, sevimli suratıyla ağlaması çok üzdü beni. nery i wangek e benzetiyorum. aynı wangek gibi sessiz sedasız bir şekilde gelip yamanaka nın ağzına etti… Devamını oku »

About Billions
Üye
★★★★
About Billions

Dramatik bi sonuç oldu. Cihat beyin tepkisine katılıyorum. Nery, siklet yükseltecek bence. Genç ve şampiyonluk yaşamış bi boksörün, bi üst siklete çıkmaksa amacı, bulunduğu sikletteki kemeri, maçı umursamaması normal bence. Siklet yükseltecekse, kemeri doğrudan boşa çıkarabilirdi. yamanakaya başka rakip atanırdı. Böylelikle kazanan boksör kemerin sahibi olur, wbc de tekrar bi şampiyon arayışına girmezdi. Nery siklet yükseltmeyecekse, kemeri boşa çıkarması, çok… Devamını oku »

Ahmet Kurt
Üye
★★★★★
Ahmet Kurt

valla gördüğüm kadarıyla bu işin kiloyla bilmem neyle pek alakası yok. nery gücüyle yamanaka yı dağıtıyor hocam. bence hangi stilde dövüşürse dövüşsün er yada geç yamanaka nakavt olur. zaten down olduktan sonra kendine bir türlü gelemiyor. geçen dediğin gibi çok kırılgan bir boksör.

AgnusDei+
Üye
★★★★
AgnusDei+

yamanaka’ya acımadım dersem yalan olur.

BoxingActiveKOs
Üye
BoxingActiveKOs

Yamanakaya geçmiş olsun kariyerini bitirmeli . Nery zaten siklet çıkmayı düşünüyor.Bence yaşıda çok genç o yüzden ayarlamadı kilosunu bilmiyormudur sanki .