Boks

Luke Campbell Klasiğini Konuşturdu!


Campbell vs Coyle

Boks Gecesi, İngiltere’den canlı yayınla başladı. Bu muhteşem heyecanlı gece Bilgehan Demir’in anlatımıyla daha da heyecanlandı!

Dillian Whyte vs. Irineu Beato Costa Junior

Gecenin ilk karşılaşması Dillian Whyte ile Irineu Beato Costa Junior arasında gerçekleşti… Karşılaşma 8 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

İlk round çok sert başladı. Dillian Whyte, ilk roundda rakibini 1 kez knockdown etti. Ardından devam etmeye karar veren Costa Junior, 2. Kez yere yatı ve geri gelmedi. Gece nakavtla başladı.

Ricky Burns vs. Prince Ofotsu

Gecenin ikinci karşılaşması Ricky Burns ile Prince Ofotsu arasında gerçekleşti. Karşılaşma 8 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu ortada geçti. İkinci roundda da maçta bir değişiklik yoktu. Üçüncü round itibari ile karşılaşma ateşlenmeye başladı. 5. Round yavaş bir tempoda ilerlerken birden bire Prince Ofotsu tarafından havlu fırlatıldı. Bu işaret ped ettiğine işaretti. Ofotsu şoka uğradı. Fakat artık yapacak bişey yoktu ve maç bitmişti. Havlu atma sonucu karşılaşmayı kazanan taraf Ricky Burns oldu.

Brian Rose vs. Carson Jones

Gecenin üçüncü karşılaşması Brian Rose ile Carson Jones arasında gerçekleşti. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşma çok ateşli başladı. İlk rounddan itibaren karşılaşma çok iyi geçiyordu. 2. Roundda Brian Rose’un suratında deformasyonlar oluşmaya başladı. 4. Rounddan itibaren karşılaşma iyice kızıştı. Roundun sonunda kaçan yumruklar sonucunda az kalsın kavga çıkıyordu. 5. Roundda çok sert geçti. Karşılaşma bir o tarafa bir de bu tarafa geçiyordu. Karşılaşma o kadar sert geçiyordu ki sporcuların üstü başı kan olmuştu. Bu çok sert ve çekişmeli geçen maç 10. Rounda kadar geldi ve hala nakavt gerçekleşmedi. 11. Roundda İngiliz Rose’un hali pek iyi değildi. Jonse bu roundda ipleri eline aldı. Öyle ya da böyle karşılaşma 12. Rounda kadar geldi. 12. Roundda da karşılaşma içerisinde herhangi bir nakavt gelmedi. Ve artık sonuç hakemlerden gelecek olan puanlara bağlıydı.

Gelen sonuçlara göre karşılaşmayı 119-111 | 116-112 | 116-112 puanlama ile kazanan taraf Brian Rose oldu.

Luke Campbell vs. Tommy Coyle – WBC Uluslararası Hafifsıklet Unvan Maçı

Gecenin dördüncü ve ana maçı Luke Campbell ile Tommy Coyle arasında gerçekleştirilen WBC Uluslararası Hafifsıklet unvan maçı oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu çok ortada geçti. 2. Roundun ortasında Tommy Coyle, knockdown oldu. Fakat çabuk toparlayıp maça geri döndü. 3. Round çok sert başladı. Her iki taraf da bu andan itibaren nakavt arayışı içerisine girdiler. 4. Roundda Tommy Coyle, çok zor anlar yaşadı. Nakavt olmanın eşiğinden döndü. 5. Round da çok sert geçti. 6. Round, her an nakavt gelecek niteliğinde sert geçti. 8. Round çok sert geçmesine rağmen bu roundda da her iki sporcu da nakavt bulamadı. 9. Roundun son saniyelerinde Tommy Coyle az kalsın nakavt oluyordu. İmdadına zil sesi yetişti. Tommy Coyle, 10. Roundda 3 kez arka arakaya knockdown oldu. 4. Knockdownda ise artık maça geri dönemedi. Karşılaşma teknik nakavt ile son buldu. Karşılaşmayı teknik nakavt ile kazanan taraf Luke Campbell oldu. Böylelikle WBC’nin yeni Uluslararası Hafifsıklet şampiyonu oldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu