Boks

MAGOMED ABDUSALAMOV KONUŞMAYA BAŞLADI


MAGOMED ABDUSALAMOV
Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Mike Perez ile karşılaşmanda önce Rus boksör Magomed Abdusalamov, kendisini çok önemli bir gelecek boksta beklemekteydi. Ancak, bu maçta yaşadığı mağlubiyetten daha önemlisi geçirdiği beyin kanaması sonrasında ise Rus boksörü normal yaşantısı da alt üst oldu.

10 roundluk maç içerisinde aldığı ağır darbelerin neticesinde maç sonrası aniden fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve günlerce komada kalan Rus boksör, bu süre zarfı içerisinde geçirdiği beyin kanamasının üzerine hayata tutunma savaşı verdi. Haftalar sonra taburcu edilebilen ve bugünlerde ailesi ile birlikte günlerini geçiren Magomed Abdusalamov hakkında sevindirici bilgiler ise eşi Bakanay Abdusalamvov’dan gelmekte.

magomed

İyileşme sürecinde olan Magomed Abdusalamov’un hemen hemen her şeyi anlamayı başardığını ve kısık sesli de olsa konuşabildiğini söyleyen eşi Bakanay Abdusalamov boks kariyeri sona eren Rus sporcunun kendisine son olarak evden çıkarken ‘’ İyi şanslar, dikkatli arabayı kullan ‘’ gibi telkinlerde bulunduğunu ve bunları duyabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Mike Perez maçının ardından geçirdiği ağır rahatsızlık sonrası uzun süre komada kalan Magomed Abdusalamov’un ailesi, New York Spor Atletik Komisyonuna 100 milyon dolarlık manevi tazminat davası açmıştı.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu