Boks

Mahkemeden Ruslan Chagaev’e Soğuk Duş

Mahkemeden Ruslan Chagaev'e Soğuk Duş

WBA ağır sıklet şampiyonu Ruslan Chagaev , geçtiğimiz Temmuz ayında unvanı kazandığı karşılaşmada mağlup ettiği Fres Oquendo ile yeniden ringe çıkmak zorunda, aksi takdirde unvanını boşa çıkartılmış durumda olacak !

Bu karar, New York Mahkemesine ait ! Fres Oquendo’nun ekibi , Ruslan Chagaev’in kendilerine unvan maçı rövanş hakkı tanıması gerektiğini iddia ederken, bu taleplerini mahkemeye taşıdılar. 6 bin sayfadan oluşan Oquendo’nun avukatlarının yapmış olduğu itiraz ve gerekçeler Mahkeme tarafından kabul edilirken, Ruslan Chagaev için ise Oquendo ile maç yapması ya da unvanının elinden alınması gündeme gelecek.

Peki, bu duruma nasıl gelindi ? Hatırlayacağınız üzere, Temmuz ayında Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de gerçekleşen unvan maçına yalnızca sayılı saatler kala Fres Oquendo, maç için Çeçenistan’a gelebilmiş ve gelmesi hususunda tabir-i caizse seferberlik ilan edilmişti. Karşılaşmaya 2 hafta kala evlat sahibi olan Oquendo, buna karşılık eşinin ve doğan yeni bebeğinin sağlığının kritik şartlarda devam etmesi sebebi ile maça çıkmak konusunda erteleme istemişti. Ancak, erteleme talebi zamanın kısıtlığı nedeniyle kabul görmeyen Oquendo, apar topar özel jetler eşliğinde Chicago’dan Grozny’e getirilmişti. Bu maça çıkması için rövanş maddesi ve 1 milyon dolar üzerinde bir rakam teminat verilen Oquendo’ya, bu şartların sağlanmaması sonrası Porto Rikolu boksör de haklarını aramak için mahkemeye başvurdu. Mahkeme de bu talebi yerinde bularak Oquendo ile rövanş maçına çıkılması şeklinde görüş bildirdi.

Şimdi gözler, WBA’in yapacağı resmi açıklamaya çevrilmiş durumda. Chagaev’in hali hazırda önümüzdeki aylar içerisinde Lucas Browne ile maç yapması gerekiyordu. WBA ise önereceği takvim neticesinde tarafları ringe çekmiş olacak.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.