Boks

Marco Huck, Amerika’da Ringe Çıkıyor!

617247-marco-huck

WBO yarı ağır sıklet şampiyonu Bosna Hersek asıllı Alman vatandaşı boksör Marco Huck unvanını Amerika Birleşik Devtlerinde ilk kez korumak için ringe çıkacak.

14 Ağustos gecesi New Jersey eyaletine bağlı Prodential Center’da gerçekleştirilecek gece de mücadele verecek boksör Huck, WBO’nun ilk sırasında yer alan Polonyalı yenilgisiz boksör Krysztof Glowacki karşısında kariyerinde üst üste 15. kez unvanını korumaya çalışacak.

Profesyonel kariyerine Alman Kulübü Sauerland’de başlayan Marco Huck , geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleştirdiği Mirko Larghetti maçına dek Alman Kulübünün sporcusu olarak kariyerine devam etmekteydi. Huck Sports Promotions’ı kuran şampiyon boksör, böylece kendi organizasyonu ile birlikte ilk kez Avrupa dışında maç yapmış olacak.

WBO dünya şampiyonu Huck için bu karşılaşmanın bir diğer önemi ise yeni antrenörü Don House ile birlikte gerçekleştireceği ilk karşılaşma olacak. WBC ağır sıklet eski şampiyonu Bermane Stiverne’in de antrenörlüğünü üstlenen House, Uli Wegner’in ardından Huck’un köşesine geçen çalıştırıcı olacak.

New Jersey’de ki gece de Huck Sports Promotions’a eşlik edecek DiBella şirketinin organize edeceği karşılaşma da ise iki tecrübeli ağır sıklet Antonio Tarver ile Steve Cunningham kozlarını paylaşacak.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.