Boks

Marco Huck ve Carl Frampton Dediğini Yaptı! Almanya ve İngiltere Müthiş Anlara Tanıklık Etti!

frampton

Dün gece tabiri caizse dün gece Almanya ve İngiltere’de yer yerinden oyanı. Heyecanla beklenen Boks Gecesi, Almanya ve İngiltere’den canlı yayınla NTV Spor ekranlarından canlı olarak izleyiciler ile buluştu. Bu heyecanlı geceyi Bilgehan Demir eşsiz benzersiz anlatımıyla süsledi.

Ryan Burnett vs. Anthony Settoul – vacant WBC Uluslar arası Horozsıklet Unvan Maçı (İngiltere)

Gecenin ilk karşılaşması İngiltere’den geldi. Karşılaşma Ryan Burnett ile Anthony Settoul arasında gerçekleşti. Maçta WBC’nin uluslar arası Horozsıklet unvanı ortadaydı. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşma sert başladı. İngiliz Ryan Burnett, karşılaşmada genel anlamda aktif taraftı. Burnett, maçın 5. Roundunda rakibi Anthony Settoul’u knockdown etti. Ayağa kalkan Setteoul, karşılaşmaya devam etti. Her geçen dakikada atılan yumruklar daha da sertleşiyordu. 10 roundluk bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. 10. Roundun sonunda ise masa hakemlerinden gelen puan kararına göre karşılaşmayı kazanan taraf Ryan Burnett oluyor. Burnett, böylelikle yeni WBC Uluslar arası Horozsıklet şampiyonu olmayı başarıyor.

Cecilia Braekhus 1Cecilia Braekhus vs. Chris Namus – WBC/WBA/IBF/WBO/IBO – Dünya Kadınlar Yarı Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması Almanya’dan ekranlara geldi. Karşılaşmada şampiyonlar şampiyonu Cecilia Braekhus, unvanlarını savunmak için Chris Namus’un karşısına çıktı. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşma çok sert başladı. Maç o kadar sert devam ediyordu ki hakem bile uyarı yaparken sesini çok yükselterek yapıyordu. Breakhus, çok sert yumruklar atıyordu. Özellikle 4. Roundda rakibi Namus’a zor anlar yaşattı. Karşılaşmada genel anlamda aktif olan taraf Cecilia Braekhus oldu. Braekhus’un attığı her yumruk rakibinde hasar bırakıyordu. Karşılaşma nakavt habercisiydi.

10 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşmada 10. Rounda kadar nakavt gerçekleşmedi. 10. Roundda ise yine nakavt gerçekleşmedi ve artık karşılaşmanın kazananı masa hakemlerinden gelecek olan puan kararına göre belli olacaktı. Gelen puan kararına göre karşılaşmayı 100-90 kazanan taraf Cicilia Braekhus oluyor. Braekhus böylece unvanını korumuş oldu ve unvanları arasına IBO unvanını da katmayı başardı.

Hosea Burton vs. Miles Shinkwin – vacant İngiliz Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin üçüncü karşılaşması İngiltere’den geldi. Maçta İngiliz Hafif Ağırsıklet unvanı için Hosea Burton ile Marco McCullough karşı karşıya geldi. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Miles Shinkwin oldu. Shinkwin çok sert yumruklar atıyordu. İkinci rounddan itibaren Hosea Burton ipleri eline aldı. Sert yumruklar atmaya başlayan Burton, rakibini 2. Roundda knockdown etti. Ayağa kalkan Shinkwin karşılaşmaya devam etti. Aynı şekilde Burton 5. Roundda da Shinkwin’i knockdown etti. Bundan sonraki roundda da Burton karşılaşmaya daha sert devam etti. Artık her attığı yumruk Shinkwin’i sallıyordu. Fakat Shinkwin’de boş durmuyordu. Zaman zaman o da Burton’a zor anlar yaşattı. 10 roundluk bu karşılaşma 6. Roundda son buldu. 6. Roundda rakip üzerinde baskısını arttıran Burton, karşılaşmayı teknik nakavt ile kazandı. Böylece yeni İngiliz Hafif Ağırsıklet şampiyonu olmuş oldu.

[fvplayer src=”https://fightclub.com.tr/wp-content/uploads/2016/02/Miles-Shinkwin-vs.-Hosea-Burton-6RD-KO-Bilgehan-Demir-Anlatım.mp4″ width=”640″ height=”360″ splash=”https://fightclub.com.tr/wp-content/uploads/2016/02/Adsız-2.jpg”]

marco huckOla Afolabi vs. Marco Huck – IBO Dünya Yarı Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin dördüncü karşılaşması Ola Afolabi ile Marco Huck arasında gerçekleşen IBO Dünya Yarı Ağırsıklet unvanının ortada olduğu Almanya’daki maç oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşma sporcuların bir birini tartması ile start aldı. İkinci ve üçüncü roundda ise Ola Afolabi karşılaşmada ipleri eline almış gözüküyordu. Fakat üçüncü roundun ortalarından itibaren Marco Huck ipleri sert bir şekilde eline aldı. Marco Huck’un attığı her yumruk Afolabi’yi sallıyordu. 4. Roundda da Huck, Afolabi’nin peşini bırakmadı. Özellikle roundun ortalarına doğru Huck, sert yumruklarını konuşturdu. Afolabi’nin yüzünde de deformasyon söz konusuydu. 5. Rounda Afolabi iyi başladı. Her fırsatta Huck’u köşeye sıkıştırıp sert darbeler vuruyordu. Fakat round sonuna doğru Huck kendini toparladı ve eski ser darbelerine devam etti. Tam nakavt eşiğine gelmişlerdi ki round zili Afolabi’nin imdadına yetişti. 7. Round başlar başlamaz hakem karşılaşmayı durdurdu. Bu roundda kafa kafaya çarpışma sonucu Afolabi’nin yüzünde çok ciddi deformasyon oluştu. Marco Huck hiç fırsat vermiyordu. Fakat round sonuna doğru Afolabi sert yumruklarla Huck’u zor anlarda bıraktı. 8. Round çok ama çok sert başladı. Her an nakavt gelecek cinsten yumruklar atılıyordu.

12 round üzerinden değerlendirilen bu heyecanlı karşılaşma 10. Roundda son buldu. Maçta ağır darbeler alan Afolabi, karşılaşmaya devam etmeme kararı aldı. Böylece karşılaşmayı kazanan isim Marco Huck oldu. Huck aynı zamanda yeni IBO Dünya Yarı Ağırsıklet şampiyonu olmayı başardı.

carl frampton5Carl Frampton vs. Scott Quigg – IBF/WBA Dünya Süper Horozsıklet Unvan Maçı

Gecenin bir diğer ana karşılaşması İngiltere’den canlı olarak ekranlara geldi. Maçta IBF ve WBA Dünya Süper Horozsıklet unvanları ortadaydı. Kazanan isim her iki unvanın da tek sahibi olacaktı. Karşılaşma büyük heyecan eşliğinde başladı.

Karşılaşmada ilk roundda her iki sporcu da birbirini tarttı. Heyecan dolu bu karşılaşmada teknik taktik ön plandaydı. Karşılaşmanın ilk yarısı beklentileri pek karşılayan cinsten değildi. 5. Rounddan itibaren Frampton biraz ipleri eline aldı.

Karşılaşmanın 7. Roundunda karşılaşma hareket almaya başladı. Scott Quigg çok sağlam çıkışlar gerçekleştirdi fakat hepsi yarım kaldı. Scott Quigg, 7. Rounddaki bu çıkışını 8. Roundda da devam ettirdi. Bu sırada da Carl Frampton’ın dudağında deformasyon meydana geldi. Scott Quigg son roundlarda çok iyi bir ivme kaydediyordu. Öyle ki 9. Roundda Frampton’ı nakavtın eşiğine kadar götürdü.

10. Roundda karşılaşma iyice kızıştı. Her iki boksör de ne var ne yok ortaya koymaya başladı ve maç çok güzel hal almaya doğru ilerledi. 11. Round karşılaşmanın en iyi roundu niteliğini taşımaktaydı. Roundun son saniyelerinde Scott Quigg öyle baskı kurdu ki az kalsın Carl Frampton nakavt oluyordu. Round zili imdada yetişti. 12 roundluk bu karşılaşmada 12. Round artık görüldü. 12. Roundda çok sert geçti.

Seyircileri hop oturtan hop kaldırtan bu karşılaşma 12. Round ile birlikte son buldu. Artık sonuçlar hakemlerden gelecek puan durumuna göre belli olacaktı. Masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf Carl Frampton oluyor. Carl Frampton hem unvanını korumuş hem de WBA Dünya Süper Horozsıklet unvanının yeni sahibi olmayı başarıyor.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
21 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
greatestali
greatestali
8 yıl önce

Mac mukemmel heyecanliydi carl framton muthis ti onun kazanmasina cok sevindim scat quiq pisligin biri.irlanda da carl framton tam bir halk kahramani oldu.

GGG
GGG
8 yıl önce

Heryerde maç scottie’n hakkı yazıyor millet ingiltere de bi ıngiliz boksörün heleki eddie hearn’ın boksorunun hakkını kimseye yedirmezler bilgehan demirin taraflı anlatımının etkisinde kalmayın sonuna kadar haketti frampton …

Firat996
Firat996
8 yıl önce

Scott quigg ve carl framptonun yetenek ve kabiliyetini toplasan guillermo rigondeaux yarisi etmez. Mac cok iyiydi ama rigondeaux framptonu rahat yenip 2 kemer sahibi olur.

Roman
Roman
8 yıl önce

Rigondeaux kadar çirkef bir adam yok. Frampton son roundlarda yerinde yumruklar attı. Bu yuzden kazandı. Scott Artık başka kemerlerin peşine gitmeli. Nonitoyla felan maçları güzel olur. Carl frampton scotu yendi , Rigondeaux u mutlaka yenmeli.

Roman
Roman
8 yıl önce

Huck kazancagini biliyordum. Afolabi de pek numara yok. Chakiev şansa yatırdı. Çeneside öyle böyle git gel misali. Huck iyi maç çıkardı.

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
8 yıl önce

sqoot 7 raund boyunca tek bir yumruk atmadı sürekli savunmadaydı. bir kaç raundda net yumruk vurdu başka da bir meziyeti yoktu. nasıl hak etmiş oluyor

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Afolabi istese 2 raunt daha dayanırdı antrenörü sayesinde maçı bıraktı.

Gökhan
Gökhan
8 yıl önce

Bu scott tam bir zekasızmış. 6 raund yumruk atmadı maçı da rezil etti bariz korkmuş adam. Frampton daha serinkanlı bilerek görerek oynuyo gardı hep düşüktü bu özgüvenini gösteriyor.hakeden kazandı maç zevksizdi..

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
8 yıl önce

Frampton ve scoot maci berbat ve zevksizdi.maç framptonun hakkiydi hakeden kazandı .scoot sürekli savunma yapıp hücüm yönlü bir boks yapmadı.benimde puan tahminim 116-112 idi.scoota 7 raund veren hakem hangi akla göre vermiş anlamadım.huck ve alofabi maçı ilk başlardı duragandi sonra huck çok agresif ve atak oynadı .alofabi maçı tamamlasada puan olarak çok gerideydi en fazla 2 raunt almıştır.

Mike tyson
Mike tyson
8 yıl önce

Ben scott alir diyodum ama mac sonu 5 7 carl aldigi dusundum. Scott ilk roundlarda son roundlardaki gibi dovusse maci bi ihtimal alirdi.carl haketti

imparator 81
imparator 81
8 yıl önce

Guilermo,andre ward,floyd mayweather yetenek yonunden 3 zirve.

Roman
Roman
8 yıl önce

Scott Quiq rövanş olursa framptonu yenecektir. Korkak dövüştüğü için Carl sayıları direklerle aldı. O muhteşem hızı üzerinde baskı olmadan çok daha ortaya çıkacak rövanş olursa. Veya başka kemerlerde yönetebilir Quiq..

Wilder Fan
Wilder Fan
8 yıl önce
Reply to  Roman

bence de yenebilir. ama korkmaması lazım. yumrukları daha kuvvetli. içeri dalıp kırışması lazım.

Roman
Roman
8 yıl önce

Daha önce Carl ve scot la karşılaşan kiko martinez leo santa cruza nakavt oldu. Crawfordda nakavtla geçti.

Wilder Fan
Wilder Fan
8 yıl önce

manchester arenayı görünce içim gitti. orada olup canlı canlı maçı izlemek vardı. bizde varsa yoksa futbol.

Wilder Fan
Wilder Fan
8 yıl önce

scott, aynı wlad gibi hatalı dövüştü. çok çekindi halbuki yumrukları bence framptondan daha sertti. içeri dalıp kırışmaya girse ko ederdi. bir rövanş maçı yapılır.

halo
halo
8 yıl önce

manchester arenada atmosfer efsaneydi. maç o derece efsane değildi belki ama gerçekten çok imrendim. en büyük hayallerimden biri ingiltere’de bir boks maçını tribünde izlemektir zaten. umarım bir gün gerçekleştirebilriim

Ottoman Slap
Ottoman Slap
8 yıl önce

Bence de scott başlarda hiç iş yapmasa da maçtaki en düzgün en net en isabetli yumrukları attı. Fakat ben kaybetmesine de üzülmedim çünkü frampton maçı zevkli kılan, bol yumruk sallayan kısacası dans ederekte maça renk katan adamdı.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Ola afolabide çok korkak dövüştü çenesi sağlam agresif dövüşmesi gerekti.

Hayrettin Saygın
Hayrettin Saygın
8 yıl önce

scott 7-8-9-10-11. raundları bence aldı. ilk 6 raund ise hiçbirşey yapmadı, toplam isabetli 10 yumruk ancak atmıştır, 12.raund da nefesi durdu, kondisyonu belirgin olarak carl dan kötü olduğu ortaya çıktı, herşeyini ortaya koyacağı raundda silik kaldı. ilk 6 raund bu şekilde başlasa idi bence bu sefer devamında kondisyonu biteceğinden ko bile olabilirdi. kısaca bence rövanş da onun rövanşı da olsa… Devamını oku »

Tolga Gencer
Tolga Gencer
8 yıl önce

Keyifsiz geceydi ama Huck iyi is cikardi.

Başa dön tuşu
21
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.