Boks

Marco Huck’ın Rakibi Belli Oldu!


marco huck

WBO yarı ağır sıklet dünya şampiyonu Marco Muharrem Hukiç unvanını kime karşı savunacağı belli oldu. Bosna asıllı Alman şampiyonun rakibi Polonyalı Kryzstoph Glowacki olacak.


WBO da unvan maçına çıkacak ve aynı zaman da Marco Huck’ın rakibini teşkil etmesini bekleyen karşılaşma için Tony Bellew ile Kryzstoph Glowacki ‘nin maç yapması bekleniyordu. Ancak, Bellew’in WBO unvanı için dövüşmek yerine farklı bir hedefe yönelmesinin ardından Krystoph Glowacki un van maçına çıkmaya aday tek boksör olarak kaldı. WBO’da bu gelişmeler sonrası Kryzstoph Glowacki’yi Marco Huck’ın rakibi olarak duyurdu.

Her iki boksöre kendi aralarında anlaşmaları için süre tanıyan WBO, tarafların uzlaşmaya varamaması sonrasında ise 300 bin dolar minimum bedelle açık arttırma Toplantısına gidileceğini duyurdu.

Marco Huck, yıllardır birlikte olduğu Sauerland Kulübü ile yollarını ayırırken, son maçında ise Ağustos ayının son gününde İtalyan Mirko Larghetti ile karşılaşmıştı. Kryzstoph Glowacki ise Ocak ayının son gününde Nuri Seferi’yi mağlup ederek WBO da final maçına çıkmaya hak kazanmıştı. Glawacki, WBO Kıtalar arası şampiyonluğu sonrasında son olarak WBO Avrupa şampiyonluğu unvanının sahibi konusunda.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x