Boks

Marcus Browne Braehmer ve Stevenson’a Meydan Okudu!


marcus-browneHafif ağır sıkletin yükselen yıldızı Amerikalı genç yetenek Marcus Browne, Kanadalı WBC şampiyonu Adonis Stevenson’a meydan okudu.

Geçtiğimiz haftasonu Daniel Jacobs vs Peter Quillin gecesinin alt maçlarında Meksikalı Francisco Sierra’yı darmaduman ederek 4. round’da nakavta giden 25 yaşındaki Browne, profesyonel rekorunu 17 maçta 17 galibiyete çıkarırken 14. nakavtına da imza attı.

Şu an Andre Ward’la birlikte Amerika’nın en önemli hafif ağır sıkleti olarak gösterilen Browne bu galibiyetle WBC sıralamasında ilk 10 içine girmeyi de garantiledi.

Geleceği hakkında konuşan Browne, bir kaç maça daha ihtiyacı olduğunu, daha sonra Alman şampiyon Jürgen Braehmer veya WBC şampiyonu Adonis Stevenson ile karşılaşmak istediğini, karşılaşmaları haline her iki boksörü de “çok pis döveceğini” iddia etti.

Ünlü promotör Al Haymon’ın da en değerli “varlıkları” arasında yer alan Marcus Browne’ın 2016 sonlarında veya 2017 yılının ilk yarısında bir şampiyonluk maçına çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu