Boks

Marquez : Onur Paraya Değişilmez!

Meksikalı ünlü boksör Juan Manuel Maruqez’in kariyerine devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Son karşılaşmasını geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştiren Juan Manuel Marquez, o günden bu yana geleceği konusunda kararını verebilmiş değil !

41 Yaşındaki Marquez, kariyerinde 5. Kez farklı bir sıklette dünya şampiyonu olmayı amaçlıyor. Ancak, bu açıdan bakıldığında ise sıkleti şampiyonları arasında Floyd Mayweather Jr. yerine, Kell Brook ve Manny Pacquiao ile maç yapma olasılığı daha yüksek. Ancak Meksikalı boksör, Manny Pacquiao ile kariyerinde 5. Kez karşılaşmaya ise sıcak bakmıyor.

İki boksörün yıllara dayanan rekabetinde son noktayı koyan taraf, 2012 yılındaki karşılaşmada rakibini 6. roundda nakavt eden Juan Manuel Marquez olmuştu. Bu maç sonrasında ise Marquez’e Organzatör Bob Arum’dan oldukça cazip teklifler karşılığında Pacquiao ile yeni bir maç teklifleri gelmedi değil ! Ancak, Meksikalı boksör bu teklifleri geri çevirmekte kararlı davrandı. Marquez’e göre ise paradan daha önemli şeyler de var bu hayatta !

‘’ Milyonlarca dolarlık teklifler aldım Pacquiao ile maç yapmak için ama bir ülke için onur, prestij ve saygınlık,  paradan çok daha önemlidir. Neden, beşinci bir maçı düşüneyim ki kaldı kı kazandığımı düşünürken ? ‘’

‘’ Bir atletin sporu bırakma kararı alması kolay değildir. Çünkü, antrenmanları özlersiniz, o taraftarların çığlıklarını özlersiniz… Uzun yıllar devam ederek kariyerine leke sürdüren boksörlerden olmak istemiyorum. Kendi halimden emin olup, öyle karar vermek istiyorum. ‘’

Juan Manuel Marquez, önümüzdeki haftalarda hafif antrenmanlara başlayıp vücudunun son halini görmek isteyecek. Kendisini iyi hissetmesi halinde ise önümüzdeki yıl 1 ya da 2 kez daha ringe çıkıp boks yaşantısına noktayı koymaya çalışacak.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.