Boks

Martin Murray ve Arthur Abraham Ringe Çıktı! Karşılaşma Nefesleri Kesti! Sonuç İse…


Heyecanın hat safhada olduğu Abraham vs. Murray gecesi NTV Spor ekranlarında Almanya’dan Canlı yayınla izleyenler ile buluştu. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı..

abraham vs. murray

Arthur Abraham vs. Martin Murray – WBO Dünya Süper Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin açılış ve ana karşılaşması Arthur Abraham ile Martin Murray arasında gerçekleşti Karşılaşmada WBO Dünya Süper Ortasıklet şampiyonluğu ortadaydı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

abraham vs murray 1

Karşılaşmanın ilk roundu hemen hemen ortada geçti. İlk roundda sporcular birbirini tarttı. Karşılaşmanın ikinci roundunun ilk dakikasında Murray karşılaşmada bir adım öne geçti. Fakat roundun sonlarına doğru Abraham kendini toparladı. Karşılaşmanın üçüncü roundunda Abraham bir adım öne geçti. Karşılaşmanın dördüncü roundundan itibaren Abraham karşılaşmada üstünlük kurmaya başladı. Karşılaşmanın yedinci rounduna kadar üstünlük kurmaya devam eden Abraham, yedinci roundun ortalarından itibaren ipleri Murray’e verdi. Bu rounddan itibaren karşılaşma bir o tarafa bir bu tarafa gidiyordu. 9. Roundda Martin Murray ipleri tekrar eline aldı. Karşılaşmanın 10. Roundunda da önde gelen taraf Murray oldu. Maçın 11. Roundunda Martin Murray çok sert dövüşmeye başladı. Aynı şekilde Abraham’da karşılık veriyordu. 11. Roundun ortalarında Martin Murray’nin puanı hakem tarafından silindi. Karşılaşmanın 12. Ve son roundunda yine çekişmeli bir durum ortadaydı. Fakat Murray üstünlüğü devam etti. 12 round süren bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gelmedi. 12. Roundun sonunda ise masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre kazanan taraf Arthur Abraham oldu. Böylelikle WBO Dünya Süper Ortasıklet unvanını da korumayı başardı.

Arman Torosyan vs. Eduard Gutknecht

Gecenin alt karşılaşmalarından ilki Arman Torosyan ile Eduard Gutknecht arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmaının ilk roundu çok sert başlamadı fakat roundun sonuna doğru round çok sert bir hal aldı. 1. Roundun son saniyelerinde aldığı yumrukla yerde kalan Torosyan neye uğradığını şaşırdı. Hemen toparlanan Torosyan maça devam etti fakat round bitti. İkinci rounndda Torosyan çok sert başladı. Birden bire rakibine yumruk bombardımanında bulunan Torosyan, az kalsın rakibini nakavt ediyordu. Bir arada ringin dışına düşeceklerdi ki hakem araya girdi. Karşılaşmanın üçüncü roundu en sakin round oldu fakat yine de sert yumruklar atılıyordu. Karşılaşmanın dördüncü roundu yine çok sert başladı. Bu sertlik maçın sonunu da çabuk getirdi. Karşılaşma 4. Roundun son saniyelerinde nakavt ile son buldu. Rakibine sert bir darbe vuran Eduart Gutknecht, karşılaşmayı nakavt ile kazandı.

Leon Bauer vs. Attilla Kiss

Gecenin üçüncü karşılaşması Leon Bauer ile Attilla Kiss arasında gerçekleşti. Karşılaşma 4 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşma genel anlamda ortada geçti. 4 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt meydana gelmedi. 4. Roundun sonunda ise hakemlerden gelen puanlara göre kazanan taraf Leon Bauer oldu.

Patrick Wojciciki vs. Surik Donsdean

Gecenin dördüncü ve kapanış karşılaşması yine 4 round üzerinden değerlendirilen Süper Ortasıklet karşılaşması oldu. Karşılaşma Patrick Wojciciki ile Surik Donsdean arasında gerçekleşti.

Bu karşılaşma da hemen hemen ortada geçti. Karşılaşma içerisinde sert yumuruklarda zaman zaman kendini göserdi. 4 roundluk bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. 4. Roundun sonunda ise hakemlerden gelen puan sonuçlarına göre kazanan taraf Patrick Wojciciki oldu. Gece bu görüntüler ile son buldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
13 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Levent Yıldırım
Levent Yıldırım
6 yıl önce

Bigehan Abi Bu Yorumumu Dikkate Alırsan Sevinirim Abraham-Murray Maçını Canlı Skor Yüzünden Tam Ekran İzleyemedik Kanal İle Bu Sorunu Çözersen Süper Olur Çünkü Benim Bildiğim Basketbol Maçlarında Ntvspor Canlı Skor’u Kaldırıyor Hafaya Klitscho-Fury Maçını Tam Ekran İzlemek İstiyorum

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

Attila Kisi gösterdi inanamadim adamın 85 maç 71 yenilgi 11 galibiyeti vardı digerleride beraberlikdi

hacı
hacı
6 yıl önce

bu maçta abrahamın yumruk gücünün golovkin kadar olmadığını teyit ettik

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Hacı, çok net yumruklar atamadı ki, direkt bu şekilde karşılaştırmak sağlıklı olur mu sence ?

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Valla maçı izlerken içim geçmiş gözümü bi açtım 8. raunda gelmiş hiç güzel bir maç değildi…

braddock
braddock
6 yıl önce

Admin maçı anlatırken ilkokul cağındaki çocuklar gibi maçı anlatmayin ALLAH askina ya. Yorum yapan arkadaşların birçoğu maçın özetini yazandan çok daha iyiler

hacı
hacı
6 yıl önce

yawsef ggg murrayı haşat etmişti şampiyon boksör dediğin ggg gibi kovalev olacak üstünden buldozer gibi ezip geçecek direk yumrukla raunnda 2 3 tane atıp 3 dakikayı boşa geçirmeyecek bunlar ülkerinden başka maç kazanamayan insanlar

Borat
6 yıl önce
Reply to  hacı

Orası bir ring sonuçta adam istediği gibi dövüşür ona kalmış bir şey, seyirciye kalmış bir şey değil. sırf sen istiyorsun diye adam freni tutmayan kamyon gibi üstüne mi gitsin rakibinin? Hem her boksör aynı yetenekte filan mı sanıyorsun sen? GGG veya Kovalev yeteneğinde değil ki eğer olsaydı öyle bir performans sergileyebilirdi.

Borat
6 yıl önce

Abraham, GGG’nin attığı yumrukların yarısını bile atmamıştır Murraya. yani karşılaştırmak ne doğru bilinmez.

Baros
Baros
6 yıl önce
Reply to  Borat

Eeee atsaydı kolunumu tutuyodular…..

Borat
6 yıl önce
Reply to  Baros

Golovkin gibi baskılı presli dövüşebilen var dövüşemeyen var belli ki öyle dövüşemiyor…

hacı
hacı
6 yıl önce

adam maçı izlerken uyumuş yani sen düşün ne kadar zevksiz bir maç oldunu ben seyirciyi arkadaş istenileni veremeyince eleştirmek benim hakkım

Borat
6 yıl önce

Bende hiç beğenmedim maçı ama boksör istenileni veremiyorsa yapacak bir şey yoktur adamın yeteneği odur süperman olmasını filan beklemeyin. istenileni yapabilecek birisi olsaydı yapabilirdi öyle değil mi? Zaten merak etmeyin bundan 1,2 yıla kalmaz kurtuluruz. şu kemer birleştirme maçlarında göreceğiz bunu.

Başa dön tuşu