Boks

MARTINEZ vs COTTO BU SABAH


WBC orta sıklet şampiyonu Sergio Martinez, kariyerinde ilk kez orta sıklette dövüşecek Miguel Cotto karşısında bu gece ünvanını New York Madison Squarre Garden’da ki gece de savunmaya çalışacak.

Bugüne dek üç farklı sıklette dünya şampiyonluğu yaşayan Miguel Cotto, orta sıklette de bu gece aynı başarıyı Sergio Martinez karşısında tekrarlayabilirse Porto Riko tarihinde buna ulaşan ilk profesyonel boksör onuruna erişecek. Sergio Martinez ise çok büyük isme sahip rakibi karşısında belki de kariyerinin en büyük galibiyetini ararken, ünvanını da korumaya çalışacak.

Bu karşılaşma dünya çapında büyük ilgi çekmeye hazırlanırken, boksun mabedi Madison Squarre Garden’da bu büyük buluşmaya ev sahipliği yapacak. Porto Rikolu Cotto’nun bu gece New York’ta taraftar desteği açısından Sergio Martinez’e üstünlük kurması bekleniyor.

Bu gece de Martinez’in 2 milyon dolara yakın bir ücret alacakken, Miguel Cotto’nun ise 7 milyon dolar ile ödüllendirileceği öne sürülmekte.

Aynı gece de yer alan diğer karşılaşmalarda ise NABF süper yarı orta sıklet şampiyonluğu için Andy Lee ile John Jackson ve NABF tüy sıklet şampiyonluk maçında ise Vilfredo Vasquez Jr. ile Marvin Sonsona kozlarını paylaşacak.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu