Boks

Matthysse vs. Postol Karşılaşması Çok Büyük Heyecan Uyandırdı!


Lucas Matthysse v Viktor Postol

Heyecanla beklenen şampiyonluk karşılaşması nihayet geldi çattı. Gece çok heyecanlı başladı. Bu muhteşem geceyi her zaman olduğu gibi Bilgehan Demir anlattı.

Viktor Postol vs. Lucas Matthysse – WBC Dünya Süper Hafifsıklet Unvan Maçı

Gecenin ilk karşılaşması Viktor Postol ile Lucas Matthysse arasında gerçekleştirilen Hafifsıklet unvan karşılaşması oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk yarısı yani ilk 6 roundu çok yavaş geçti. İlk yarıda sporcular birbirini tartıyordu. 7 rounddan itibaren ise karşılaşma kızışmaya başladı. Viktor Postol, sert yumrukları ile Matthysse’yi sallıyordu. 8. roundda çok sert geçmeye devam ediyordu. 9. roundda Matthysse biraz kendisini göstermeye çalışıyordu fakat ipler hala Postol’un elindeydi. 10. roundda Postol karşılaşmadaki baskısını iyice arttırdı. Bu roundda Matthysse’nin yüzünde deformasyonlar oluşmaya başladı. Roundun son saniyelerinde Postol, bir yumruk ile Matthysse’yi yere serdi. Yere diz çöken Matthysse ayağa kalkamadı ve karşılaşmayı kaybetti. Böylelikle karşılaşmayı kazanan ve WBC’nin yeni Dünya Süper Hafifsıklet şampiyonu olan isim Viktor Postol oluyor.

Antonio Orozco vs. Humberto Soto

Gecenin ikinci ana karşılaşması Antonio Orozco ile Humberto Soto arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşma orta başladı. Her iki sporcu da sert ve aynı zamanda birbirini tartma ile başladı. 2. round çok sert geçti. Huberto Soto, bu round ile birlikte karşılaşmada öne geçti. Karşılaşma 3. roundda duruldu. Fakat bu durgunluk uzun sürmedi. 4. roundda eski sertliğe geri dönüldü. Karşılaşma hala çok sert geçiyordu. Bu sert karşılaşma tam 10 rouınd sürdü. Nakavt beklenen bu muhteşem karşılaşmada herhangi bir nakavt gelmedi. 10. roundun sonunda karşılaşmayı kazanan taraf 97-92 | 97-92 | 98-91 puan kararı ile Antonio Ororzco oldu. Gece de bu görüntüler ile son buldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
16 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yücel
yücel
6 yıl önce

Victor postol artık saygıyı hakediyo bence. Selcuk hayatında nakavt olmamıstı nakavtladı selcugu. Lucas matysee gibi bir adamı nakavt etti . Ayrıca 5 rd dan sonrada büyük üstünlük kurdu nakavt geliyorum diyordu . Sağlam adam hız teknik hepsi var adamda

Yavuz
Yavuz
6 yıl önce

Manny pacquiao ile antrenman yaparsanız siz de yenebilirsiniz rakiplerinizi 🙂

Sanalturk
Sanalturk
6 yıl önce

boksdan gram anlayan bu macı postolun alcagını blirdi mathyse diyen kekoları görelm smdi .. 😀 mathyse alır diyenlerin geneli wildere balon diyenlerdiir o yüzden skntı yok liseliler sizi

Erislandy Lara
Erislandy Lara
6 yıl önce

Adam Wladimir’in küçük hali sanki.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  Erislandy Lara

Kesinlikle katılıyorum kardeşim.Postol aynı klitchko gibi dövüşüyor. vuruyor vuruyor sarılıyor, üstüne ağırlığını verip boynundan bastırıyor. çok temiz dövüşmedi.

Erislandy Lara
Erislandy Lara
6 yıl önce
Reply to  Abdullah

Bu adam bence Welter’da da çok başarılı olur.Garcia’nın bununla neden maç yapmadığı çok belli.

braddock
braddock
6 yıl önce

Bildiğim kadarıyla postol’un antrönörü freddy roach. Normalde nakactçı bir boksör değildi ama artık antrönörü ile birlikte nakavt özelliği de kazandı. Artık sikletin en tehlikeli boksörü konumunda

imparator81
imparator81
6 yıl önce

Şu an tam emin değilim ama terence crawford bu sikletteydi herhalde,eğer bu sikletteyse bence en tehlike boksör kesinlikle crawford dur.

Soner
Soner
6 yıl önce

Dunku macta da sanki postol matyhsse nin burnunu kirmis gibi gordum. Burnundan yogun bi kan akisi vardi ve baya cani yanmis gibi duruyordu.

braddock
braddock
6 yıl önce

Postol maçtan sonra crawford ile maç yapmak istediğini söyledi zaten. Bence de crawford daha iyi boksör.ikisinin de fiziği gayet iyi.eğer karşılaşırlarsa zevkli bir maç izleriz

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Terence crawfordun 24 kasımda maçı var.

C_o_ND_o_R
C_o_ND_o_R
6 yıl önce

bu maçın videosunu nasıl bulabilirim izleyemedim 🙁

safkan
safkan
6 yıl önce

ben postolu o kadar da beğenmedim kontrollü dövüş sonra sarıl vs. lucas gününde değildi sanki. ortada maçtı lucas gözüne kötü darbe aldı kanı görünce kalkmak istemedi bence yoksa kendindeydi. maç ortadaydı. lucas hiç direk atmıyo çok yanlış taktik sen kısa olabilirsin yinede direk deniyeceksin.

yücel
yücel
6 yıl önce
Reply to  safkan

Ne ortası 5. ci raunddan sonra bir tane yumrugu yok lucasın . Çok net götürüyordu macı postol

safkan
safkan
6 yıl önce
Reply to  yücel

ilk 5 roundun 4 ü lucasındı ama daha sonra ki tüm rounlarda da postolun bariz üstünlüğü yoktu iki üç round harici ve çok sarıldı.

Soner
Soner
6 yıl önce

Wilder maçını ligtv’de yorumladı.

Başa dön tuşu