Boks

Mayweather, Unvanlarını Boşa Mı Çıkartıyor?

Oscar De La Hoya v Floyd Mayweather Jr.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Manny Pacquiao’yu mağlup ederek yarı orta sıkletteki WBC ve WBA şampiyonluklarına WBO unvanını da eklemeyi başaran Floyd Mayweather Jr.’ın unvanlarını bırakıp bırakmayacağına ilişkin bekleyiş sürüyor.

28 Haziran Pazar sabaha karşı gerçekleşecek Tim Bradley – Jessie Vargas maçı için  karşılaşmanın ilk açıklandığında  Mayweather Jr.’dan boşalacak WBO unvanı için mücadelenin gerçekleşeceği duyurulmuştu. Buna karşılık Mayweather Jr.’ın Avukatının WBO’ya gönderdiği mektup sonrasında Bradley – Vargas karşılaşması da şimdilik geçici şampiyonluk unvanı olarak onaylandı.

Floyd Mayweather Jr. , Manny Pacquiao maçı sonrası unvanlarını boşa çıkartacağını ve Eylül ayında yapması düşünülen kariyerinin son karşılaşması için de şampiyonluk maçı gerçekleştirmeyi düşünmediği iletilmişti. Ancak, Mayweather Jr.’ın Avukatının WBO ya gönderdiği mektupta ise Bradley – Vargas maçının bu dönemde şampiyonluk maçı olarak değil, geçici şampiyonluk maçı olarak düşünülmesi ve Mayweather Jr.’ın halen WBO şampiyonluğunun bu dönemde sahibi olduğu kaydedildi. Buna karşılık da 3 Temmuz tarihine dek Mayweather Jr.’ın süper yarı orta sıkletteki WBC ve WBA unvanlarını boşa çıkartılması planlandığı da belirtildi.

Öte yandan, 3 Temmuz dek Floyd Mayweather Jr.’ın WBO kemer ücreti için 200 bin dolar WBO’ya ödemesi gerekmekte. Şayet, bu para , kemer ücreti olarak ödenmediği takdirde şampiyonluk unvanı da otomatikman geçersiz sayılacak.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

hiç birini bırakmaz. 200 bin floyd için hiç bir şey. wbonu elinde tutacak.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.