Boks

Miguel Cotto Kafayla Dağıttı!


Boxing: Sergio Martinez vs Miguel Cotto

Heyecanla beklenen Miguel Cotto vs. Daniel Geale WBC Dünya Ortasıklet şampiyonluk gecesi başlamıştı. Bu muhteşem atmosferi Bilgehan Demir anlattı, Koray Şarkaya ise yorumladı… Bu muhteşem gecede toplamda 3 maç canlı yayınlandı…

Karim Miller vs. Dustin Fleischer

Gecenin ilk karşılaşması Karim Miller ile Dustin Fleischer arasında gerçekleşti. Bu karşılaşma 4 round üzerinden değerlendirildi.

İlk round çok sert başladı. Bu sert başlangıç, karşılaşmanın erken bitmesine yol açtı. İlk roundun ilk dakikasında rakibini yumruk bombardımanına tutan Dustin Fleischer, nakavt ile karşılaşmayı kazanan isim oldu.

Junior Younan vs. Mike Sawyer

Gecenin ikinci karşılaşması Junior Younan ile Mike Sawyer arasında gerçekleştirildi. Bu karşılaşma da 6 round üzerinden değerlendirildi.

İlk roundun ilk saniyelerinde Junior Younan rakibi Mike Sawyer’ı knockdown etti. Junior Younan karşılaşmaya çok hızlı başlayan taraf oldu. İlk roundu önde kapatan taraf Junior Younan oldu. İkinci rounda da Junior Younan, ilk rounddaki hızıyla devam ediyordu. Bu hız karşılaşmanın erken bitmesine yol açtı. İkinci roundun son saniyelerinde nakavt ile karşılaşmayı kazanan taraf Junior Younan oldu.

Miguel Cotto vs. Daniel Geale | WBC Dünya Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin üçüncü ve ana karşılaşması olan WBC Dünya Ortasıklet şampiyonluk maçı Miguel Cotto ile Daniel Geale arasında gerçekleşti. Miguel Cotto, unvanını korumak için ringe geliyordu, Daniel Geale ise bu unvanı kazanabilmek için ringe geldi.

Ana karşılaşmanın ilk roundunda her iki boksör de birbirini genel olarak tarttı. Miguel Cotto rakibinde genel olarak karaciğer yoklaması yapıyordu. İlk round hemen hemen eşit sona erdi. İkinci round ortada geçti. Üçüncü roundun ilk dakikaları çok durgun geçti fakat round bitimine doğru karşılaşma kızışmaya başladı. 4. Round hareketli başladı. Bu hareketlilik Daniel Geale’in 2 kez knockdown olmasına sebep oldu. 2. Kez knockdown olan Geale, artık maça devam edemedi. Hakem de karşılaşmayı bitirme kararı aldı ve karşılaşmayı nakavt ile kazanan taraf Miguel Cotto oldu. Böylelikle Miguel Cotto WBC Dünya Ortasıklet unvanını korumuş oldu. Karşılaşmanın sonunda verdiği röportajda Cotto, sıradaki rakip olarak Saul Alvarez’i belirledi.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
5 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

Karaciğerden vs. vücuda alınan yumruktan düşen boksörden gıcık olurum. Karaciğeri koruyacam diye maç gitti.

roberto duran
roberto duran
6 yıl önce

caneloya epey cektirecek ama golovkin karsisinda sansi yok. cotto da canelo da original yariorta siklet. golovkin onlara ucun hem buyuk hem guclu ve her ikisinden daha teknik boksor.

david haye
david haye
6 yıl önce

Fiyasko bir mac sonucu belliydi.cotto alvarez ile cikmak istemesi manidar golovkinle cikmasi lazim yoksa kemeri birakmak zorunda kalir.zaten bundan once yorum yapmistim cotto golovkinle cikmaz kemeri bosa cikarir diye.golovkine nakavt olacagini kendiside biliyor.cotto trout macindan sonra kendini gercekten gelistirmis delvin rodriguez martinez ve gealeyi nakavt etti.alvarez macinda basabas mucadele verir ama maci sayiyla kaybeder

yusuf
yusuf
6 yıl önce

cottonun golovkinden korktuğu kesin golovkinin yapması gereken wbc den cottoya kendisi ile maç yapma zorunluluğu istemesi zaten böyle bir zorunluk varda wbc kanadını sıkıştırması gerek

ÖMER FARUK
ÖMER FARUK
6 yıl önce

rezalet golovkin-cotto maçı olmalıydı… ggg shifting punch ağzını burnunu dağıtırdı cotto nun 😀

Başa dön tuşu