Boks

Miguel Cotto vs. Daniel Geale Maçı Öncesi Kriz Kapıda!

7 Haziran Pazar sabaha karşı Brooklyn’de gerçekleştirilecek WBC orta sıklet dünya şampiyonluk maçı öncesi meydan okuyan pozisyonundaki Daniel Geale’nin maç öncesi tartımı verip veremeyeceği merak konusu teşkil etmekte !

Orta sıklette maksimum limit 72.45 kg iken , Porto Rikolu şampiyon boksör Miguel Cotto ise karşılaşmanın sözleşmesinde 71.2 kg üst sınır olarak belirtmiş ve sözleşmeye eklenmişti bu karar.

Maç haftasına girilirken WBC kuralları gereği 7 gün kala tartım vermek zorunda olan boksörlerden Australyalı eski şampiyon Geale , yaklaşık 4.5 kg fazla tartım vermesi ardından spekülüasyonlarda başladı ve boksörün maç öncesi son gün tartımında istenene kiloya ulaşıp ulaşılamayacağı soru işareti barındırmakta.

Geale, maçın bu şartlarda gerçekleşmiş olmasını isteksiz de olsa kabul ettiğini söylerken , Cotto ise geçmişte Manny Pacquiao maçında benzer bir uygulamaya kendisinin de maruz kaldığını belirterek maçın şartının net bir şekilde ortada olduğunu tekrarlamakta.

Cotto’nun antrenörü Freddie Roach ise Geale’nin istenen tartımı verememesi durumunda alternatif bir rakibin hazır olduğunu ve dolayısıyla B planlarını uygulamaya hazır olduklarını söyleyerek konuyu ilginç bir noktaya çekmiş oldu.

WBC orta sıklet dünya şampiyonluk maçı 7 Haziran Pazar sabaha karşı 04:45 ten itibaren canlı yayında Kanaltürk’te ekrana gelecek.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.