Boks

Miguel Cotto vs. Saul Alvarez Karşılaşmasında Anlaşmazlık!


Cotto vs. Alvarez

6 Haziran 2015 taihinde 1 yıl aranın ardından tekrar boks hayatına geri dönüş gerçekleştiren ve Daniel Geale ile WBC Dünya Ortasıklet şampiyonluk karşılşamasına çıkan Miguel Cotto, bu karşılaşmayı 4. roundda nakavt ile kazanmış, unvanı da kendine almayı başarmıştı.

Miguel Cotto, bu karşılaşmanın sonunda yaptığı açıklamada, sıradaki rakip olarak Saul Alvarez’i istediğini fakat biraz dinlenmesi gerektiğini duyurdu.

Son yapılan resmi açıklamaya göre Miguel Cotto vs. Saul Alvarez karşılaşmasının tarihi belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Cotto ve Alvarez, 21 Kasım 2015 tarihinde Las Vegas’ta karşılaşacaklar. Karşılaşmada WBC Dünya Ortasıklet unvanı ortada olacak.

Fakat karşılaşmanın anlaşma maddelerinde anlaşmazlık meydana geldi. Organizatör Oscar De La Hoya’nın yaptığı açıklamaya göre Miguel Cotto’nun tarafları bu karşılaşmadan sonra bir rövanş karşılaşmasına sıcak bakmıyor. Fakat sözleşmede karşılaşmanın rövanşının olmasına dair bir madde var. Edinilen bilgiye göre Cotto’nun tarafları karşılaşmanın sözleşmesini hala imzalamış değil. Bu anlaşmazlık maçın iptaline yol açabilir mi bunu ilerleyen zamanda göreceğiz…


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
david haye
david haye
6 yıl önce

Alvarezin ekibini anlamış değilim neyin peşindesiniz cotto ortaya unvanını koymuş o adam rövanş talep etmesi gerekirken alvarezin ekibinin istemesi tamamen para odaklı .adamlar golovkinden kaçmak ve onunla maç yapmamak için nerdeyse boksu birakacaklar

Başa dön tuşu