Boks

MIKE TYSON BENİ ÖLDÜREBİLİRDİ


Ağır sıklet boksunun iki efsanevi ismi Mike Tyson ve Larry Holmes, 1988 yılında yaptıkları karşılaşmaya ilişkin hatıralarını paylaşırken,tarihe damga vuracak itiraflarda bulundular.

MIKE TYSON BENİ ÖLDÜRMEDİĞİ İÇİN ŞANSLIYIM

Larry Holmes, ‘’ İki yıldır boks yapmıyordum ve boksu bırakmıştım. Akşam saat 9’da Don King kapımı çaldı ve bana yenebileceğim birisi olduğu öne sürerek bir maç teklif etti. Bu ismin kim olduğunu sorduğumda bana ‘’ Mike Tyson ‘’ dedi. Ben de ona, Tyson’ı o şartlarda yenemeyeceğimi söyledim. Bana, 3.5 Milyon Dolar teklif ettiğinde ise ona Tyson’ın nerede olduğunu sordum ! Tanrıya şükürler olsun ki Mike beni öldürmedi ! Maç içerisinde bir kaç kez beni yere serdi. Zaten, ilk knock-down dan sonrasını da hatırlamıyorum ! Maçtan sonra beni sevdiğini söyledi. Mike, harika bir boksördü ! ‘’ ifadelerini kullandı.

LARY HOLMES İLE AYNI RİNGE ÇIKMAK BÜYÜK ONURDU

O yılların ringdeki büyük fırtınası Mike Tyson ise o maçı şu sözlerle hatırlıyor : ‘’ Tüm zamanların en büyük boksörlerinden bir tanesi ile aynı ringi paylaşmış olmak benim için bir onur kaynağıydı. Benim kariyerim açısından bir mihenk taşıydı. Bu maça iyi hazırlanmamıştı. Karşımda , efsaneleşmiş Larry Holmes yoktu ! Benimle maç yapmak için yeteri kadar hazırlanma süresi olmamıştı. Don King ona bu şansı vermemişti ! ‘’

Tyson, ayrıca ‘’ Ringde oldukça profesyonel davranırdım. Ringe çıksa, anneme bile yumruk atardım. Eğer, ona merhamet gösterseydim, Larry beni kesinlikle nakavt ederdi ! Bu maça hazırlanacak yeterli bir hazırlık süresine sahipti ve benim karşımda, Muhammed Ali’yi yenen Larry Holmes yoktu. ‘’ sözleriyle de duygularını da aktarmış oluyor.

26 yıl önceki karşılaşmayı Mike Tyson, dördüncü roundda teknik nakavtlı sonuç ile kazanmıştı. O gün, 21 yaşınd aolan Mike Tyson, 38 yaşındaki rakibi karşısında da ise üç kemer birden, WBC, WBA ve IBF ünvanlarını savunmak için ringe çıkmıştı.

Koray Şarkaya’nın Haberi…

Mike Tyson vs Lary Holmes Maçı :

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=2ISgXpS5ZtM[/youtube]

0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu