Mike Tyson Boğuldu! Nefes Alamadı… Dram!


Mike Tyson Pop Cast

Mike Tyson bokstan emekli olduktan ve çalkantılı bir geçmişin ardından hayatını geri döndürdükten sonra acısını açığa çıkardığı için gözyaşlarına boğuldu.

Pop Cast’a katan Mike Tyson ile birlikte stüdyoda aynı zamanda dünyaca ünlü bir başka efsane Ray Sugar Leonard da vardı.

Sugar Ray Leonard

Tyson vahşi görünümden mütevazı bir haya geçişi anlatırken çok ama çok zorlandı. Nefes alamadı, daraldı, göz yaşlarını içine döktü.

53 yaşındaki Tyson “Geriye dönüp baktığımda şu an kendimi çok boşlukta hissediyorum boş bir hayat yaşıyorum. Eski zamanlarımı özlüyorum. Dövüş ve savaş sanatlarını en iyi bilen kişiydim. Ringde birini öldürmekten çok korktum. Bu yüzden ringde de benden korktular çünkü bir yok ediciydim. Bunun için doğmuşum resmen ifadelerini kullandı.

Tyson dramatik bir şekilde sözlerine “Şimdi o günler gitti. Boş biriyim. Ben bir hiçim. Alçakgönüllülük sanatına sığındım bunun için çabalıyorum. O eski Tyson olamadığım ve bir daha asla olamayacağım için ağlıyorum” şeklinde devam etti.

Mike Tyson’ın Kısaca Boks Kariyeri

Tyson vs Berbick Maçından – 1992

Trevor Berbick’i yendikten sonra 20 yaşında ağır sıkletin gelmiş geçmiş en genç dünya şampiyonu rekorunu hala elinde bulunduran Mike Tyson 2 kez unvan kazanmış biri olarak 1992’de tecavüzden hüküm giydikten sonra üç yıl hapis yatmıştı.

Tyson hapis cezasından sonra 1996 yılında WBC ve WBA unvanlarını kazandı. Ancak aynı yıl Evander Holyfield’a yenildi ve bir yıl sonra yapılan rövanşta ise rakibinin kulağını ısırdığı için diskalifiye olarak maçı yine kaybetmişti. 2005’te son yenilgisini aldıktan sonra 50-6’lık kariyerle emekli oldu.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

6
Yorumlar

4 Comment threads
2 Thread replies
10 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
DAĞISTAN turan74TuamanAbdullah yılmazsafkansocial Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Mami
Üye
★★★★
Mami

İron mike tüm zamanların en asi çocuğu. Sen gerçek bir efsanesin ve öyle kalıcaksın. Nasıl artık bir Muhammed ali gelmiycekse mike tysonda gelmiycek.

social
Üye
social

Aynen katiliyorum, bir daha tyson gibisi gelmez.

safkan
Üye
★★★
safkan

Kendi ifade ettiği gibi dövüş sanatçısı, yokedici. Aklıma başka bir röportajında “come back yapmak pek kolay olmuyor” dediği geldi, orada kişisel bir yorum yapmıştı aslında, kendi seviyesi o kadar üst seviyeydiki o seviyeye ulaşamamıştı. Hapisten sonra %80 i ile dövüştü yine de güzel maçlar,başarılar kazandı. Bir tarafı hep geçmişte kalacaktır, ona geçmişini insanlar hatırlatacaktır ama insan olduğunu unutmadam yaşlana yaşlana… Devamını oku »

Abdullah yılmaz
Üye
★★★★
Abdullah yılmaz

Bu magazin tarzı başlıklardan gına geldi. Adam bir şey yerken yutkunamadı diye düşündüm.

DAĞISTAN turan74
Üye
★★★★
DAĞISTAN turan74

Dostum imam bildiğiini okuyor zaten bildiğide bu magazin dergilerinden ringlere geçmek zor tabi alışkanliklar kaybolmuyor kolay 🙂

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

Maalesef dynamite kid geçmişte kaldı. Bizde en az onun kadar üzgünüz.