Boks

Mike Tyson Geri mi Dönüyor ? Yok Artık!!!!


Boks dünyasının ünlü Organizatörü Don King, bu yılın son aylarında gerçekleşmesi beklenen WBC ağır sıklet ünvan maçı Bermane Stivernie – Deontay Wilder karşılaşmasının organizasyonunu Mısır’da gerçekleştirmek için zemin aramakta !

WBC, geçtiğimiz hafta içerisinde gönderdiği davet yazısında şampiyon Bermane Stivernie ve Deontay Wilder’ı görüşme masasına oturmalarını, anlaşmanın gerçekleşmemesi durumunda ise Ağustos ayı sonunda bu kez açık ihale toplantısının gerçekleşeceğini bildiren uyarı da bulunmuştu.

Kasım ayından önce gerçekleşmesi beklenmeyen unvan maçı öncesi Stivernie’nin Organizatörü Don King, bu karşılaşma için Mısır’da gerçekleştirmenin yollarını arırken, geçmişte Zaire / Kinsanshe’de gerçekleşen Muhammed Ali – George Foreman ve Filipinler/Manila’da gerçekleşen Muhammed Ali – Joe Frazier kapışmasına benzer tarihi bir geceye bu kez de Mısır’da imza atmak istiyor.

King, piramitlerin gölgesinde ve Nil’in Kralı olarak adlandırdığı bu projeyi gerçekleştirmesi halinde boks dünyasının buna nasıl bir tepki vereceği de merak konusu.

Öte yandan Don King’in çılgın planları bununla sınırlı değil ! 80 yaşını devirmiş Organizatör, Stivernie’nin , Wilder’ı yenmesi halinde Mike Tyson’a geri dönüş yaptırıp, Stivernie ile karşılaştırmak istiyor. 47 yaşındaki Mike Tyson, boksu bıraktığı 2004 senesinden bu yana geri dönüş yapmayı hiç düşünmezken, Don King ise George Foreman örneğini sürerek bunu Tyson’ın da gerçekleştirebileceğini düşünmekte.

Don King, geçmişte, Larry Holmes karşısında Muhammed Ali’ye ve Mike Tyson karşısında Larry Holmes’a benzer planlar uygulamış, ancak o gün boksa geri dönüş yapmış Ali ve Frazier’ın akıbetleri ağır mağlubiyetler ile neticelenmişti. Eğer maç gerçekleirse Mike Tyson’ın 50 Milyon USD’den az olmamak üzere astronomik bir rakam alacağı da gelen haberler arasında…


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu