Boks

Mike Tyson Maçında Yaratıcı Reklam Fikirleri


julius-francis

Mike Tyson 29 Ocak 2000’de İngiltere’ye gitmiş ve Manchester’da İngiliz Julius Francis’in karşısına çıkmıştı.

Tyson maçı 2. rauntta nakavtla kazanırken, Francis’in ayak tabanındaki renkli alan dikkat çekmişti. Daha sonra bu alanda “The Mirror” yazdığı, İngiltere’nin ünlü tabloid’i olan Mirror gazetesinin, Tyson’a yenileceğinden emin olduğu Francis’in ayakkabı tabanına reklam verdiği anlaşıldı.

Bu maçın bir diğer özelliği de Mike Tyson’ın şu anki ağır sıklet şampiyonu olan ve adını ondan alan Tyson Fury’nin memleketi Manchester’da çıktığı tek maç olmasıydı. Kim bilir, belki de Tyson Fury 12 yaşında bir çocuk olarak o salondaydı. Bunu fırsat bulduğumuzda kendisine de soralım.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
40 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
david tua
david tua
5 yıl önce

Rahmetli sinan samil sam da yenmisti julicius francis i nakavtla.aklima o geldi herkese selamlar

Tyson
Tyson
5 yıl önce

Sinan şamil sam rahat uyusun.unutmadık.

bedir altın
bedir altın
5 yıl önce

Çok güzel haber. Tebrikler. ironik bir durum, acaba kaç para alıp ayakkabısınin altına reklamı yazdırmıştır.

bartu
bartu
5 yıl önce

tyson boks yapiyor .. aparkatti eskivdi kroseydi hepsini yapiyor.. iste gercek boks bu.. simdikilerin hangisi boyle? joshua mi wilder mi fury mi klitscko mu? hepsi ezik bunlarin.. kaba kuvvete dayali yumruk atiyorlar hepsi bu. bir tek david haye’in kendine has bir teknigi var tyson ve clay kadar olmasada fena degil.. joshua’nin son maci hayal kirikligina ugratti..

Bedir Altın
Bedir Altın
5 yıl önce

parker sen hazırım demişti, wilder da hazırım demişti ama görünen o ki joshua hazır değilmiş. ben brezealea maçı sonrası joshua yı en az bir kaç yıl joshua yı wilder, fury, ortiz, haye gibi boksörlerden saklarlar dediğimde bazıları (muhtemelen boks izlemeye bilgehan ın aşırı derecede şişirdiği joshua ile başlayanlar) hiç olur mu öyle şey joshua için ringde 4-5 boksör olması farketmez… Devamını oku »

Bedir Altın
Bedir Altın
5 yıl önce

parker sen hazırım demiştin, wilder da hazırım demişti ama görünen o ki joshua hazır değilmiş. ben brezealea maçı sonrası joshua yı en az bir kaç yıl joshua yı wilder, fury, ortiz, haye gibi boksörlerden saklarlar dediğimde bazıları (muhtemelen boks izlemeye bilgehan ın aşırı derecede şişirdiği joshua ile başlayanlar) hiç olur mu öyle şey joshua için ringde 4-5 boksör olması farketmez… Devamını oku »

Yıldıray
Yıldıray
5 yıl önce

Beyler yapmayın etmeyin konu başlığı Mıke Tyson haberi almış başını Joshua gidiyor bırakın Joshua yı kıskanmayı konu neyse onu yazın bakın Tyson gibi efsane var siz hala Joshua kaçtı Joshua bunu yaptı. Bence Joshua size bayağı bir şey yapmış.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce
Reply to  Yıldıray

Haye gjergjajı ko edince ama rakip balondu diyenler jashuanın ko ettiği martin için gram eleştiri yapmayıp jashua çok güçlü, şöyle böyle demişlerdi. Soruyorum yıldıray bey onları neden hiç eleştirmiyorsun? Sitede kopuklaşmalar oldu herkes fanı olduğu boksör dışındakileri eleştiriyor ama en çokta bu duruma jashuacılar tepki gösteriyor. Artık nedense…

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Bence o kadarda emin olma whyte salladıysa wilderda, povetkinde, kliçkoda, chagaevde, ortizde hatta yumrukları pek güçlü olmayan fury bile onu yere indirebilir. Jashua bu aralar çok abartıldı bizde eleştiriyoruz deve de kulak misali…

Yıldıray
Yıldıray
5 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Eleştir tabi herkesin görüşü farklı tabi o saydığın hiç bir boksör bana göre yenemez Joshua yı haye hariç.

bartu
bartu
5 yıl önce

vay be parker’den korkuyorlar.. hearn’da biliyor joshua’nin tam pismedigini. parker maci olmayacak.. olursada nakavtla bitmeyecek belki bir surpriz parker bile kazanabilir… hearn’da bunun farkinda.. paraciklar gidecek diye kuduruyor.. ama ibf parker diy3 zorlayacak bakarsin alvarez gibi kemer birakir kacarlar 🙂

lennox
lennox
5 yıl önce

fury, ortiz, haye, wilder gibi rakiplerden kaçıracaklarını az çok biliyordum ama parker’dan nasıl kaçıracaklar zorunlu kemer savunma maçı var parker’la

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce
Reply to  lennox

En geç 2 maça dövüşmek zorunda kalır maazereti olmaz bu işin. Ama bence parkerda bu maçı istememeli daha genç kendini geliştirmesi şart. Breazeale dan tabiki çok çok daha iyi ama olası bir jashua maçına kazanmak için çıkmalı, nakavt olmadan maçı tamamlamak için değil. Jashua birkaç balon daha döver ve kendini geliştirmiş olur. Sonrada büyük maçlara çıkar. Yani bence ingilizler kolay… Devamını oku »

Yıldıray
Yıldıray
5 yıl önce
Reply to  lennox

Benim anlamadığım promotörler bir Joshua yı mı kaçırıyor diğer boksörlerden wılderı kaçırmışlar 30 maç Joshua genç 17 maçında dünya şampiyonu biraz para yiyecekler tabiki beyler boks dünyası bizim düşündüğümüz gibi ilerlemiyor varacağı her sonuç paraya çıkıyor. Parker dan kaçma muhabbeti nedir Joshua 2 yıldır parker La karşılaşmak isterim diyor hem parker kim oluyor ki Joshua kaçsın ondan ben Joshua nın… Devamını oku »

Marvelous .
Marvelous .
5 yıl önce

Valla kusura bakmayın jashua için yeni ali, yeni tyson, rakibi yok furyi 5. raundda gömer haye kim? diye vır vır aynı nakaratı tekrarlayanlar tyson haberinin altına jashua konusu açılmasını da pek garipsemesinler. Bu kıyası ve abartıyı başlatanlar kendileri çünkü.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce
Reply to  Marvelous .

Hayır amir mansourun 3. Raundda bok çuvalı gibi 2.80 yere uzattığı breazeale ı 7. Raundda yıkabilen jashua için adam tüm zamanların en güçlü vuranı diyor 🙂 bırakın bizde iki eleştirelim şu hergeleyi çok mu gördünüz 🙂

Marvelous .
Marvelous .
5 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Birşey de denildiği yok Ahmet ya, eleştirenler de jashuanın gelecegin superstari olabileceğini tahmin ediyorlar. sadece durun bi acele etmeyin fury nin ortizin karşısında görelim, su haliyle furyi yenmesi çok zor filan tarzında şeyler hepsi bu. Ne fesatligimiz ne at gözlüğü takmısligimiz kalıyor:)

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce
Reply to  Marvelous .

Aynen öyle ya kesinlikle katılıyorum. Kaç tane yazım var jashua kendini geliştirirse rakipsiz olur diye ama objektif bakarak söyleyebilirimki dominic maçında beklediğimden kötüydü. Dominicten kontra yiyorsa fury ve haye karşısında çok zorlanır. Çünkü dominic daha önceden kontra yumruğunu kullanan bir boksör değildi 2-3 ay çalışmıs belli. Ortizde inanılmaz kontralar vuruyor bunlar jashuaya ters gelir. İşte şu eleştiriyi yapınca lafı ağzıma… Devamını oku »

Yıldıray
Yıldıray
5 yıl önce
Reply to  Marvelous .

Eleştirin de hayatınızın odak noktası Joshua olmasın sevdiğiniz boksörleri koyun Oray’a 😉 Joshua Ali dir Tyson dır diyen boş konuşuyor cahilin tekidir. Herkesin yeri ayrı onlar birer efsane idi Joshua daha yolun başında efsane olma aday adayı henüz. Hem efsane olsa bile bana göre Mıke ve ali nin yeri bir başka olur kesinlikle mukayese edilmez.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce

Lafı oraya buraya çekiyosun. Martinin yeneceğini düşünen kişi sayısı bir elin parmakları kadardı. Bende onlardan değildim zaten. Martinin şampiyon olmasıyla yazdığımın zerre kadar alakası yok. Martin kötü bir boksördü ve balondu. Piyangodan çıkan kemerle şampiyon oldugunu hepimiz biliriz. Benim demek istediğim kısım jashua 2 yumrukla martini yenince güçlü oluyor, haye birkaç yumrukla rakibini ko edince haye in rakibi güçsüz oluyor.… Devamını oku »

Ahmet
Ahmet
5 yıl önce

ahmet kurt şuan ağırsikletin en sert indirici yumruğunu atan kim peki sen söyle bakalım

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce
Reply to  Ahmet

Tüm zamanların en güçlü vuranı jashua demişlerdi onu eleştiriyorum dostum lafı bitarafınızla anlamayın artık. Hem jashuadan güçlü vuranlarda vardır elbet hangisinden yumruk yedin? Veya kliçkonun, wilderın ve povetkinin yada haye in indiremediği kaç boksörü jashua indirdide böyle konuşuyosun? Neye göre bu hesabı yapacaksın ki ekrandan izlediğin kadarıyla mı? Bide boks izliyorum diye geçiniyosunuz.

Yıldıray
Yıldıray
5 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Ben vlad ve powetkin den vede haye den daha sert vurduğuna adım kadar eminim.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce
Reply to  Yıldıray

İşet buna emin olman imkansız. Ben dominic breazeale ın david haye ve povetkin karşısında 7 raund duramayacağına %100 eminim. Şuana kadar çenesi test edilmiş sağlam birini ko etmedi jashua. Eğer 2-3 yıldızlı adamları ko eden boksörlerin yumrukları en sağlam olsaydı bu konuda kimse wilderın eline su dökemezdi. Hani test edebileceğimiz bir durum var mı? Vitalinin yaşlıyken ko edemediği kevin johnson… Devamını oku »

Yıldıray
Yıldıray
5 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Emin olmak neden imkansız olsun şimdi vlad Joshua dan daha mı sert yumruk atıyor bunun için teste yada örneğe gerek yok 13 yaşında bir çocuğu ekran başına geçir vlad ve Joshua maçını izlet hemen farkı anlayacaktır. Açıkcası senin gibi birinden Joshua brezele yi 7. Raunda da ko etti haye 3. Raund ko ederdi gibi küçük ve alakasız kıyası yapacağını düşünmemiştim.… Devamını oku »

baloncuwilder
baloncuwilder
5 yıl önce

şişirmeyin artik jaşwa kütügünu o sadece şişirilmiş şımarık bir ingiliz balonudur inanin jaşwa povetkinle karsilaşsa onun tek yumruguyla yogun bakima kaldirilir.

GÖRGÜN
GÖRGÜN
5 yıl önce

Ben söylüyorum Luiz otriz.

wildersenbirbalonsun
wildersenbirbalonsun
5 yıl önce

joshua 36 maç yapıp hepsi balonlarla olsa eleştirilir de henüz 17 maçı var. o yüzden parker ve sonrasında hangi boksörlerle maç yapıldığına bakılmalı. joshua çok özgüvenli teknik ve genç bir boksör.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce

Ama sonuçta bir şampiyon ve bize güzel maçlar izlettirmek zorunda. Madem 16. Maçıydı çıkmasaydı şampiyonluk maçına. Kendini şampiyon adayı olarak görmüyorsa, çömez olduğunu düşünüyorsa bunu göze almayacaktı. Bir şampiyonun rakipleriyle dövüşmeli. Kliçkonunkiler gibi wilder a uyarsa vay halimize 🙂 ama en geç 1-2 yıla büyük maçlara çıkacağını düşünüyorum. Wilder gibi davranmaz jashua en azından o kadar fanı var tepkilerine dayanamaz.

wildersenbirbalonsun
wildersenbirbalonsun
5 yıl önce

bu arada wilder gibi eldiven içiyle haksız vuruş da yapmıyor. wilder’in neredeyse tüm yumrukları fault. eldiven içiyle.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce

Hughie fury denen balonun yendiği fred kassi breazeale ı nasıl dövmüş izle de öğren. Bilmeden konuşuyosun o maçı izle bakalım yenilgisiz breazeale kısa kassiden nasıl dayak yiyor 1.5 yıldızlı rezil bir boksörden.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce

Eliyle yoklamak amaçlı direk vurdu arnoldunda canına tak etmişti 🙂 herif kendini yere attı ne yapsın yani breazeale gibi 7 raund dayak mı yesin? Yiyemez zaten ko olur. Hem ucunda şampiyonlukta yoktu korkudan attı yere kendini. Jashuanınkiler gibi değil o zamana dek 29-0-0 kariyerli bir boksördü arnold. Keramet yenilgisizlikteyse jashuanın hiçbir rakibi ve kendisi bu heriften üstün değildi.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
5 yıl önce

Bakalım tüm kemerlerin sahibi olabilecek mi 🙂

Muhammed Kurtoglu
Muhammed Kurtoglu
5 yıl önce

joshua icin hep 16 17 mac yapdi ortizle hayeyle klickoyla povetkinle karsilasmadi diyorsunuz.fury 16 17ci macinda kasar hangisiyle karsilasti?ama adam simdi 25ci macinda kemerlerin sahibi. demekki adim adim gitmeli yuruyemeden kosarsa cabuk duser.tecrube kazanmali ve irelide 20 22 mactan sonra cikarsa sansi vardir ama simdi 16ci macinda klickoyla hayeyle povetkinle mac yapsin diyeneleride anlamiyorum.daha tecrube kazanmali.neden yem etsinlerki simdi.irelide ali… Devamını oku »

Muhammed Kurtoglu
Muhammed Kurtoglu
5 yıl önce

bide su reklam isini adamlar kafa yormuslar helal olsun

Ahmet
Ahmet
5 yıl önce

ahmet kurt çok konuşuyon boş konuşuyon bi boktan çaktığın yok bilmiş yapma kendini haye desin diye biri dört gözle bekliyosun elbet zamanı gelince hepsiyle maç yapçak joshua adam deli gibi çalışıyo biraz saygınız olsun ağır siklette onun gibi ağır antreman yapan yoktur evet ağırsiklette şuan en sert yumruğuda o vuruyo gözünle izlersen maçı anlarsın gözüküyo adam vurdum mu 3 4… Devamını oku »

Tyson
Tyson
5 yıl önce

En sert yumruk wilderindir.garddan çok adam yaturmisligi var.joshua o kas kutlesiyle çok sert yumruk atamaz.wilder kadar atletik ve hızlı değil.

Ahmet
Ahmet
5 yıl önce

😀 😀

tyson
tyson
5 yıl önce

komik olan nedir?joshuanın ilk 15maçını izle bakalım ko olmak için para alan adamları nasıl yenmiş.20-30tane yumruk vurup yatıramadıgı adamlar var.whyte ne demişti?sen rakiplerinin ko edemiyorsun 10-20tane yumruk sallıyorsun hakem araya girip maçı bitiriyor.aynen öyle wilder ise boks tarihinin en sert yumruk vuran boksoru bile olabilir.ondaki hız 300 km hızla bir cisme carpan bir kamyonet gibi etki yapıyor.cunku wılderın hem kılosu… Devamını oku »

Başa dön tuşu