Boks

Mikkel Kessler Profesyonel Boks Hayatına Son Verdi!

kessler-fr-vm-comeback-

Danimarkalı süper orta sıklet dünya eski şampiyonu boksör Mikkel Kessler, profesyonel kariyerine nokta koymaya karar verdiğini duyurdu.

Son karşılaşmasını 2013 yılının Mayıs ayında Carl Froch karşısında gerçekleştiren Kessler, o maç sonrası yaşadığı sakatlık ve baba olması ile birlikte bir dönem boksa ara vermek durumunda kalmıştı.

Kariyerine devam etmek konusunda, bugünün koşullarda istediği maçları elde edemeyeceği sebebi ile bu kararı alan Mikkel Kessler, Organizatörü Sauerland’in kendisi için her şeyi denediğini, ancak mevcut şartların kendisi için yeniden ringe çıkması konusunda motive etmediğini kaydetti.

Profesyonel kariyerinde 2 kez dünya şampiyonu olan Danimarkalı boksör, 1998 de başladığı kariyerinde 46 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde etti. Bu 3 mağlubiyetlerin

 hepsi, dünya şampiyonluğu maçlarında sırasıyla Joe Calzaghe, Andre Ward ve son olarak Carl Froch karşısında gerçekleşti.

Calzaghe’nin ise Andre Ward ya da Carl Froch ile rövanş yapmak istediği de bilinmekteydi. Son olarak ise IBF, James DeGale – Mikkel Kessler maçına onay vermemişti.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.