Boks

Milli Boksör Madalyalarını Satışa Çıkardı… Durum İçler Acısı…


Milli boksör madalyalarını satışa çıkarttı

Mersin’de eski milli boksör 40 yaşındaki Hüseyin Kurtulmaz, Türkiye ve Avrupa’da kazandığı madalyalarını yaşadığı maddi sıkıntı nedeniyle satışa çıkarttı.

10 yaşında boksa başlayan Hüseyin Kurtulmaz, 9 kez Türkiye’de, 18 kez de  uluslararası müsabakalarda şampiyon oldu. 2000’de sporu bırakan Kurtulmaz, antrenörlük belgesi olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Boks Federasyonu’na başvurdu.

Antrenör olarak iş bulamayan Kurtulmaz, Mersin ve diğer turizm kentlerinde güvenlik görevlisi olarak çalıştı. Son olarak da Mersin’de düzenlenen 17’nci Akdeniz Oyunları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde taşeron şirket üzerinden iş buldu.

Burada odacılık, çaycılık ve korumalık yapan Kurtulmaz’in, Akdeniz Oyunları’nın bitmesinin ardından işine son verildi. İşsiz kalan Kurtulmaz, ailesinin geçimini sağlamak için verdiği tüm çabaları sonuçsuz kalınca da kredi kartları, bireysel krediler nedeniyle zor günler yaşamaya başladı. Arkadaşlarının yardımıyla fahri antrenörlük yapan Kurtulmaz, bankalara olan borcu 50 bin lirayı bulunca kazandığı madalyaları satışa çıkartıp, ilgi duyanların kendisine başvurmasını istedi.’

“BAŞKA ÜLKELERİN TEKLİFLERİNİ KABUL ETMEDİM”
Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle kalp rahatsızlığı geçirerek anjiyo olan Kurtulmaz şöyle devam etti:
“Ülke sevdası uğruna çok büyük hatalar yaptım. Kanada, Avustralya, ABD ve Avrupa’dan çok davet geldi. Almanya, Fransa, İngiltere orada kalmam için çok ciddi imkanlar önerildi. Ancak ben ülkeme hizmet edip, başarılar elde etmek için Türkiye’de kaldım. Ama karşılığı bu olmamalıydı. Madalyalarımı satmak benim için utanç verici. Ancak beni bu hale getirenlerin de utanması lazım.”


0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Akıl alacak olay değil. Nerede salon açsa öğrenci dolar.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün